Telefonda Emojileri Göremiyorum Kayboldu Sorunu ve Çözümü

Telefonumda Emojiler kayboldu, Emoji gönderemiyorum, klavyemde ki Emojileri göremiyor, gönderilen Emojileri göremiyorum diyorsanız, sizin için sorununuzu çözebileceğinize inandığımız birkaç ipucu verebiliriz.

Son günlerde mesajlarda Emoji kullanımı oldukça arttı, birçok yeni nesil telefon, uygulamalarda ve varsayılan mesaj uygulamasında yüzlerce Emoji kullanmayı destekliyor.

Ancak bazı telefonlarda, yeni nesil Emojilerin kullanılması sırasında bazı sorunlar yaşanabiliyor. Gerek telefonun işletim sisteminin eski veya yeni Emojileri desteklemiyor olması durumunda bu konuda sıkıntı yaşamanız da olasıdır.

Genelde Samsung Galaxy, Huawei, Xaomi, LG veya Sony fark etmez, Android ile çalışan telefonlarda Emojiler ile ilgili sorunlar yaşamanız pek mümkün olmaz, ancak Emojileri görüntülemede sorunlar yaşıyorsanız, sizin için sunabileceğimiz birkaç seçenek var.

Telefonunuzun Emojiyi Görüntüleme Yeteneğine Sahip Olduğundan Emin Olun

Dediğimiz gibi çoğu modern akıllı telefon için Emojileri görüntülemek ve kullanmak bir sorun olmamalıdır.

Telefonunuzun hangi Emojileri desteklediğini öğrenebilmek için, mobil cihazınızda ki web tarayıcıdan, herhangi bir arama motoruna gidin ve ” Emoji ” için arama yapın. Telefonunuz onları görüntüleyebiliyor ise, bunları görüntüleme ve kullanmada herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Arama sonuçlarındaki Emoji simgelerini görebiliyorsanız, kullanmış olduğunuz telefonunuz, bunları destekler ve rahatlıkla kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Ancak buradaki Emojilerin yerine boş kutular görüyorsanız, bu durumda, telefonunuzda yapabileceğiniz birkaç küçük ayar veya üçüncü parti yazılımların desteğini almanız gerekebilir.

Emoji Klavyesini Etkinleştirme

Emojileri arama yaptığınızda görüntüleyebiliyor ama yazarken bunları bir türlü klavyede bulamıyorsanız, bu durumda klavye uygulamanızı da değiştirmeniz gerekebilir.

Android sürümleri kendilerine uyumlu farklı klavyeleri desteklemektedirler, buna göre herhangi bir klavyeyi indirerek, bunu varsayılan klavye olarak ayarlayarak varsayılan hale getirebilirsiniz.

Bu klavyeleri kullanırken dikkat edeceğiniz en önemli kriter ise güvenliktir, bir klavyede hemen hemen her türlü veri girişi yapıldığından, güvenilmez uygulamalardan kaçınmanız gerekmektedir.

Android için güvenilir klavyelerin başında, telefonunuzun varsayılan klavyesi gelmektedir, bunun haricinde, Google Keyboard (Google Klavye) uygulamasını indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Telefonunuz Android 4.4 KitKat veya daha üst sürümü kullanıyorsa, Google Klavyeyi de destekleyecektir, bu uygulamayı Google Play mağazasından indirerek kullanabilirsiniz.

Varsayılan Klavyeyi Değiştirmek için aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz. Buna göre, Klavyenizi değiştirmek için, Ayarlar > Dil ve Giriş > Varsayılan seçeneklerine gidin . Oradan klavyenizi seçebilirsiniz.

emojiler kayboldu

Standart klavyeniz de bir Emoji seçeneği yoksa bir tane seçin.

Emoji Klavyesini Kullanma

Cihazınızın Emojiyi düzgün görüntülemesini sağladıktan sonra, etkinleştirmek için klavyede özel bir simgeye dokunmanız gerekebilir. Farklı cihazlardan ve uygulamalardan farklı olabilir, ancak genellikle bir gülen yüz simgesi veya etkinleştirdiğiniz Emoji klavyesinin simgesi gibi görünecektir.

Emoji Okuyabilir Üçüncü Taraf Klavye İndir

Emoji okuyabilen bir cihazınız yoksa ve yukarıdaki seçeneklerden herhangi birine erişemiyorsanız, bunları okuyabilen bir üçüncü taraf klavyeyi indirebilirsiniz.

Swype ve SwiftKey gibi ücretsiz klavyeler, Emoji’leri göndermek ve almak için iyi bir seçenek olabilir ve ücretsiz olarak Google Play Store’dan indirilebilir, daha sonra yukarıda açıklananla aynı yöntemi kullanarak etkinleştirdikten sonra kullanabilirsiniz.

Üçüncü Taraf Mesajlaşma Uygulamasını Kullanma

Bu seçeneklerden hiçbir tanesi işe yaramazsa, yapacağınız son işlem Emojileri okuyabilen üçüncü taraf bir mesajlaşma uygulamasıdır.

WhatsApp dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulamalarından birisidir. Sadece bu mesajlaşma uygulaması yoluyla mesajları gönderirken veya alırken Emojiyi kullanabileceğinizi de unutmayın.

Yorum yapın