Telefon Hafızasında Yer Açma İpuçları

Telefon Hafızasında Yer Açma İpuçları

Cep telefonu dahili belleği küçük veya size yeterli gelmiyorsa gereksiz dosyaları ve yer kaplayan önbellekleri silerek çok büyük olmasa da hatırı sayılır bir hafıza alanı elde edebilirsiniz. Cihazınızın hafızası dolmuşsa dosya, oyun, uygulama indiremez fotoğraf ve video çekemezsiniz artık bu da kuşkusuz can sıkıcı bir durum. Cep telefonu hafızasında yer açmak için ufak ipuçları size yardımcı olabilir.

Telefonda Gereksiz Yer Kaplayan Şeylerden Kurtulun

Telefonunuzda daha önceden indirmiş olduğunuz bir uygulama veya oyunu artık kullanmıyor olabilirsiniz. Çoğu zaman uygulama mağazalarında merak edip oyun veya uygulama indiriyoruz, bunları bir veya iki kere kullandıktan sonra bir daha kullanmayız. Telefonunuzun uygulama ve oyun menüsünü ara ara kontrol ederek kullanmadığınız oyun ve uygulamaları kaldırın. Atıl durumda boş yere telefon hafızasını işgal eden bu yüklerden silerek kurtulun. Fazla fotoğraf ve videoları silin veya bir USB belleğe aktarın. Özellikle fotoğraf ve videolar masum küçük şeyler gibi görüntüsü ile sizi kandırıyor olabilirler çünkü bilinenin aksine fotoğraf ve videolar büyük boyutlu olabiliyorlar.

Internet Tarayıcısı İndirme ve Geçmişlerini Temizleyin

Telefonunuzdan kullandığınız internet tarayıcıları küçük boyutlu olabilir fakat her internete girdiğinizde çerez dediğimiz geçmişi telefon bünyesinde kayıt altına alıyorlar. Uzun zaman boyunca tarayıcı geçmişini silmezseniz GB boyutlarında geçmiş kaydı not tuttuğuna şahit olabilirsiniz. Bu gereksiz yükten sık sık internet tarayıcısı geçmişini silerek kurtulabilirsiniz. Yine internet tarayıcısı ile indirdiğiniz dosyaları işiniz bittiğinde silmeyi unutmayın.

MicroSD Kart Kullanabilirsiniz

Eğer telefonunuz MicroCD kart (hafıza kartı) destekliyorsa mutlaka bir hafıza kartı alın. Uygun fiyatlı olan bu küçük dostlarımız sizi büyük bir dertten kurtarabilir ve istediğiniz hafıza alanına sahip olabilirsiniz.

Telefonun Dosya ve İndirme Geçmişini Sık Sık Kontrol Edin

Telefonunuzun dosyalarım bölümüne ve indirme geçmişini belirli aralıklarla kontrol edebilir artık kullanmadığınız işinize yaramayacak dosya ve belgeleri silerek bu gereksiz yüklerden kurtularak hatırı sayılır bir hafıza elde edebilirsiniz.

Sizlerin de telefon hafızasını programsız eklentisiz arttırma önerileriniz varsa lütfen bizimle paylaşın.

“Telefon Hafızasında Yer Açma İpuçları” üzerine 5 yorum

 1. Başarılı bir konu eklemek istediğim bazı şeylerde var. Bazı uygulamalar sistemde yer açmak için Cacheleri ve application memoryları haftada 2 kez silerekde telefonu hızlandıra bilir. Makelerini inceledim biraz. Güzel içerikler hepsi başarılarının devamını dilerim. Özelliklede Online Oyunlar Zararlımı konunu çöcuklar için bilgilendirici yazılar var içinde umarım senin yazdıklarını herkese okuyup bilgilenirler. Ellerine sağlık başarıların daim olsun

  Yanıtla
 2. Eline Sağlık. Çok işime yaradı. Telefonumda neredeyse hiç yer yoktu fakat şuan gayet rahat kullanıyorum. Kasma vb. sorunlar çözüldü.

  Yanıtla
 3. Hocam öncelikle baştan sona sıkılmadan okuduğum güzel bir konuydu. Bu konuda gerçekten dikkat etmek gerek hafıza bir anda doluyor ne olduğunu anlayamıyorsunuz 🙂 sağolun bu güzel makale için sayenizde telefonda biraz yer açabildim.

  Yanıtla
 4. Admin adamın dibisin telefon zaten kasmaya başlamıştı bir süre daha beni oyalar böyle ayrıca makale de güzel olum ellerine sağlık 🙂

  Yanıtla

Yorum yapın