TASARRUF DEHASI YOĞUŞMALI KOMBİLER

TASARRUF DEHASI YOĞUŞMALI KOMBİLER

2018 Yılı sonuna geldiğimiz şu günlerde değişen yönetmelik ile birlikte konvansiyonel – hermetik kombi yerini; atık yakıt ve enerjisini gaza dönüştürebilen yoğuşmalı kombilere bırakmıştır. 2018 Ağustos ayından itibaren üreticiler hermetik kombi üretimini sonlandırmış ve piyasadaki hermetik kombilerin tamamının satışı sağlanarak, yoğuşmalı kombilerin satışına doğrudan geçiş hedeflenmiştir.

Şimdiye kadar dairelerimizde kullandığımız hermetik yani düz kombiler yandıktan sonra oluşan gazı sıcak şekilde bacadan atar. Bu gazda belli miktarda su buharı vardır ve enerji içermektedir. Yoğuşmalı kombiler bu buharı daha da yoğunlaştırarak sıvılaştırır akabinde içindeki enerjiyi çeker. Böylelikle ekstra enerji üretip tekrar ısıtma döngüsüne dahil etmiş olur. Ve bu çalışma doğalgaz faturalarımıza tasarruf şeklinde yansır. Ortalama aylık 300 tl gelen doğalgaz faturanız 150 tl civarında bir ödemeye dönüşerek evinizin bütçesini korumuş olur.

Yoğuşmalı kombi markaları ve fiyat aralıkları:

Eca tam yoğuşmalı kombi

Proteus premix model 24 kw 20000 lik kombinin ortalama piyasa fiyatı 4500 tl dir. 3 yıl garantili olan ürün internet üzerinden de satışa sunulmaktadır.28 kw 30 kw ve 35 kw özelliklerinde cihazları da mevcuttur.

Bosch tam yoğuşmalı kombi

Condens 2500, condens 7000i, coımfort condens  modellerinde; 24 kw,28 kw ve 35 kw özelliklerinde kombileri piyası fiyatı 5000 tl civarındadır. Bu cihazlar arasında condens 7000i modeli akıllı evler için çok ideal bir cihazdır. Yoğuşma özelliğinin yanı sıra uzaktan mobil kontrol gibi özellikleri ile akıllı kombi özelliği taşımaktadır.

Airfel tam yoğuşmalı kombi

Condens ve premix modellerine ait 24 kw 30 kw özellikli tam yoğuşmalı kombilerin ortalama piyasa fiyatı 4500 tl dir. Ürün aynı zamanda DAIKIN markasının alt markası olarak hizmet vermektedir. Eşanjör bakımından da diğer cihazlara nazaran performansı ile tasarruf dehası yoğuşma özelliğiyle dikkat çekmekteler.

Ariston tam yoğuşmalı kombi

Class one modeliyle dikkat çeken ariston markası kombi konusunda kendisini oldukça geliştirmiş ve kombisi adeta teknoloji dehası olmuştur. Akıllı kombi sınıfında yer alan class one modeli tam bir tasarruf odağı olacaktır.

“TASARRUF DEHASI YOĞUŞMALI KOMBİLER” üzerine bir yorum

  1. Tam yoğuşmalı kombiler gerçekten tasarruflu oluyor biz faturamızda ve evimizin ısınmasında net bi fark gördüm demirdöküm bu işi çözmüş nitromix gerçekten iyi

    Yanıtla

Yorum yapın