DMAX TV Kanalı

DMAX, NTVSpor’un yayın hayatına veda etmesi ile birlikte hayatımıza giren TV kanalıdır. DMAX kanalı, Discovery Networks tarafından kurulan ve Türkiye’de hayata geçirilen bir proje olmakla birlikte, izleyicisine birbirinden ilgi çekici TV programı seçeceği sunarak gün geçtikçe popülerliğini arttırıyor.

DMAX kanalı, klasik TV kanallarından daha çok seçenekte program kanalı barındırıyor. DMAX nasıl yapılır sorusunun cevabı ise kullanılan görüntüleme sistemine göre değişiyor. DMAX, Digiturk: 49. Kanal, Tivibu:  62. Kanal, Dsmart: 46. Kanal / 85. Kanal, Fil Box: 31. Kanal, Kablo Tv: HD:47, SD: 931, Tv Plus: 39. Kanal, Vodatone Tv: 50. Kanalda izleyicileri ile buluşuyor.

TÜRKSAT 4A uydusu ile de izlenebilen DMAX, Alış Frekansı: 12.015 MHZ, Polarizasyon: YATAY (H), SemboI Hızı: 27.500 MS/S, FEC: 5/6 ayarı yapıldığı takdirde izlenebiliyor.

Dünya çapında yayın faaliyetine devam eden Discovery Networks projesi olan DMAX birbirinden farklı eğlenceli ve ilgi çekici programları sayesinde izleyici kitlesini gün geçtikçe daha da arttırıyor.

DMAX Kanalı ve İzlenmesi Gerekenler

DMAX kanalı sunduğu program çeşitliği sayesinde izleyicisini televizyon karşısında tutmayı amaçlıyor. En beğenilen programların başında Ed Stafford ile Kurtuluş Öyküleri geliyor. Bu programda maceracı Ed Stafford yanına hiçbir yardımcı alet almadan bir hafta boyunca ıssız bir yerde hayatta kalmaya çakışıyor. Yanına su bile almadan gittiği yerlerde 1 hafta süresince hayatta kalmaya çalışırken yanına kameraman bile almıyor. Barınağını kendisi yapıyor, ateşini ilkel yöntemler kullanarak yakıyor, İçme suyunu ya bulmaya çalışıyor ya da pis suyu kendi yöntemleri ile arıtarak hayatta kalmaya çalışıyor. Ed Stafford ile Kurtuluş Öyküleri sıra dışı konusu ile izleyicinin en sevdiği program olma özelliğini taşıyor.

Nasıl Yapılır programı sayesinde, üretilen ürünlerin hangi proseslerden geçtiği inceleniyor. Pastalar, tekerlekler, sandalyeler, motorlar, aksesuarlar ve aklınıza gelebilecek her ürünün nasıl yapıldığı ile ilgili oldukça ilgi çekici programlar sunuyor. Nasıl yapılır programını izlerken seyirci her saniyesinde yeni bir şey öğreniyor. Kimi zaman bir fabrikada, kimi zaman da bir atölyede üretilen ürünün, ilk andan kullanıma hazır hale gelene kadar gelişen süreci çok yakında takip etmenize olanak sağlıyor.

Tamirat Tadilat programında, usta işçilerin hünerlerini izleme keyfine erişiliyor. Yenileden bakımı yapılan araçların evlerin, usta eller ile birlikte yepyeni ve daha kullanışlı bir şekle dönmesi izleyicinin ilgisini oldukça çekiyor. Tadilat Tamirat programı sayesinde ustalar hem ucuza aldığı ürünleri yenileyerek kâr elde ediyor, aynı zamanda yepyeni bir ürün üretmenin hazzını izleyici ile paylaşıyor.

DMAX benzeri kanallar konusunda birden çok seçeneğimiz bulunuyor. TLC, TRT Belgesel, Discovery Channel bunlara örnek olarak gösterilebilir. DMAX alternatifleri konusunda belgesel kanalları oldukça ilgi çekici programlar yapmaktalar. Hayatın içinde ya da doğanın içinde geçen programları sayesinde izleyicisi için oldukça doyurucu ve bilgi dolu yayınlar yapıyor. DMAX, Türk izleyicisinin ufkunu genişletmeyi amaçlıyor. Bilgi verici içerikleri sayesinde izlerken aynı zamanda yeni şeyler öğrenilmesine olanak sunuyor. Her programında farklı bir konuyu ve olayı ele alan programları sayesinde izleyicisini sıkmıyor. DMAX kanalı ile birlikte, ilgi çekici programlar yapan kanalların ve TV programlarının da izleyici ile buluşması daha kolay hale geliyor.

Yorum yapın