Oyun Yapmak İçin Kullanılan Programlar

Oyun Yapmak İçin Kullanılan Programlar

Video oyun fırtınası 90’lı yılların başında kendisini gösteren, günümüzde ise online teknoloji ile birlikte kalite açısından had safhalara ulaşan bir yapı ile ilerlemektedir. Özellikle de Oyun yapmak için kullanılan programlar sayesinde oyuncular kendi video oyunlarını geliştirip çok daha nizamlı bir konuma yerleştirmek isterler. Hal böyle olunca da birçok farklı oyun geliştirme programı da piyasada kendisine yer edinmeye başlamış durumda. Ki bu kapsamda bakıldığı zaman oyun yapmak için kullanılan programlar açısından da pratik hamlelerin tamamı ile ilerleme şansı da her zaman kendisini aktif bir şekilde ilerletmeyi başarmaktadır.

Bu noktada da sizler için video oyunlarınızı geliştirici özellikler taşıyan ve oyun yapmanızı sağlayacak birkaç programdan bahsetmek istiyoruz;

Game Maker

Game maker, sizler için sürükle bırak yöntemi ile oyun oluşturma imkanı sunmaktadır. Bu imkan 2D oyun yapma özellikleriyle kendisini göstermektedir. Tamamen ücretsiz bir programa sahip olan bu yapı üzerinden kendi hayal gücünüzü kullanarak sonuç odaklı oyunların tasarımını yapabilir, detaycı bir oyun akışını da çok daha verim alacağınız programlar doğrultusunda şekillendirme şansını da yakalayabilirsiniz. Hal böyle olunca da game maker için bu alanların en pratik oyun yapma programı demek doğru olur.

Stencly

Oyun geliştirme ve yapmaya yeni başlayanlar açısından harika bir kaynak olmaktadır Stencly… Bu yöntem hem sürükle bırak, hem de AS3 kodlama sistemi ile kendisini geliştirici bir yapı ile ilerlemektedir. Genel olarak mobil oyunların gelişimini desteklemekte olan bu oyun yapısından her açıdan memnun kalabilirsiniz.

Adventure Game Studio

Macera oyununu sevip biraz da eğlenmek isteyenler açısından ideal bir fırsat daha! Adventure Game Studio ile kendi maceranızı oluşturabilir, eğlenceli bir oyun yapma alanını da yakalayabilirsiniz. Bu işlevsellik ne olursa olsun her daim etkin, her açıdan da verimli bir şekilde kendisini gösterdiği için de sizler eğlenceli konumlara ulaşabilecek bir tasarım alanı yakalamış olacaksınız.

Tüm bu hususların her birisini göz önüne aldığımız an zaten genel olarak pek çok oyun yapma programı ve tasarlama aşamasını online platformlardan yakalama, uygulamaya geçirme imkanınız olacak.

Yorum yapın