Swarm Nedir, Nasıl Kullanılır, Swarm Nasıl Silinir?

Swarm Nedir Nasıl Kullanılır Swarm Nasıl Silinir?

Swarm’ı eğer teknoloji ile biraz iç içe iseniz muhakkak duymuşsunuzdur. Bu içeriğimizde popüler hizmet Swarm hakkında pek çok bilgi vereceğiz. Swarm Nedir? Swarm Nasıl Kullanılır? Swarm Nasıl Silinir? Sorularına yanıt arayacağız.

Swarm Nedir?

Swarm, internet aracılığı ile yer bildirimi yapabildiğiniz bir yazılımdır. Yer bildirimi yapıp yakında yer alan arkadaşlarınız ile iletişim kurabilmenizi sağlayan Swarm uygulaması genel olarak yakınınızda olan arkadaşlarınızı veyahut arkadaş listenizde kimlerin nerede olduğunu öğrenmeniz için kullanabileceğiniz pratik bir uygulamadır.

Swarm Nasıl Kullanılır?

Swarm’ın nasıl bir uygulama olduğunu öğrendik peki nasıl kullanılıyor? Uygulamayı kullanabilmek için ilk olarak giriş yapmanız gerekiyor. Uygulama Foursquare, Facebook ve mail hesapları ile tam entegre bir şekilde çalışabiliyor. Yani bu üç servisten birine kayıtlıysanız aynı bilgiler ile Swarm uygulamasına da girebilirsiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra arkadaşlarınızın tam olarak nerede olduklarını göreceksiniz. Bununla ilgili karşınıza çıkacak olan mini listenin en yukarısında size en yakın arkadaşlarınız yer alır ve aşağıya doğru mesafe artar. Zaten resimlerin üzerinde yer alan metre ifadelerinden olayı çabucak kavrayabilirsiniz.

Hemen ikinci sekmeye geçip arkadaşlarınız tarafından check-in edilen pek çok mekanı görebilirsiniz. Üçüncü sekmede de planlar yer almaktadır. Bu planlar bölümünden arkadaşlarınızı bir yere davet edebiliyor, çeşitli etkinlik planları yapabiliyorsunuz. Daha doğrusu etkinliğiniz ile ilgili mekanınızı paylaşım arkadaşlarınızın haberdar olmasını, davet almasını sağlıyorsunuz. En sağ menüde yani son menüde de profiliniz ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Hem profiliniz ile ilgili bilgileri buradan görebilir, hem de bildirimlerinizi takip edebilirsiniz.

Swarm Nasıl Silinir?

Swarm uygulamasının nasıl silineceğine yönelik genelde pek çok soru oluyor. Çünkü bu durum biraz karışık. Maalesef mobil platformda Swarm hesabınızı silmek mümkün değil.  Swarm hesabınızı ancak  ve ancak bilgisayar ortamından silebiliyorsunuz. Bunun için de atmanız gereken adımlar şu şekilde; Foursquare internet sitesine bilgisayarınızdan giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Swarm hesabınıza bağlanıp sağ kısımdaki ‘Hesap’ yazısına tıklayın ve ardından da ‘Ayarlar’ yazısına tıklayın.

Sonraki adımda ‘Gizlilik Ayarları’ sekmesine girin. Bu sekmede karşınıza ‘Kolaylıkla hesabınızı silebilirsiniz’ şeklinde bir cümle çıkacaktır. İşte bu başlığa tıklayarak silme işleminizi başlatabiliyorsunuz. Karşınıza Swarm hesabınızı neden sildiğinize dair bir soru gelecektir. Bu bölümü de doldurup ‘Delete Account’ butonuna tıklayınız.  Tıklamanızın ardından onay için sizden tekrar şifre istenecektir. Şifreyi de girip onayladıktan sonra Swarm hesabınızın tamamiyle silinmiş olacak.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın