Şu Anda Nvidia GPU’ya Bağlı Bir Ekran Kullanmıyorsunuz Hatası Çözüldü

AMD ile çok sıkı bir rekabette olan Nvidia birçok oyun severin bilgisayarında tercih ettiği ekran kartları markasının başında geliyor. Bilindiği üzere oyunlarda performansı artırmak, görüntü kalitesini yükseltmek ve kaliteyi sağlamak için kullanılan Nvidia markası bir ekran kartı modelinin ayarlarını yapmak gerekebiliyor. Bu durumlarda Nvidia denetim masasının kullanılması gerekiyor ancak bazı hatalar gün yüzüne çıkabiliyor. O hatalardan en sık karşılaşılanı ise şu anda Nvidia GPU’ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz. Peki ama bu sorun nasıl çözülür? Nvidia ekran kartı denetim masası nasıl açılır? Bu konularda bilgi almak için yazının devamını mutlaka okumalısınız.

Nvidia Denetim Masasına Girme Sorunu

Herhangi bir oyunda ekran kartı ayarlarını yapmanız gerekiyorsa ya da farklı bir işiniz bulunuyorsa Nvidia denetim masasını açmalısınız. Buradan 3D görüntü ayarlarını gerçekleştirebilirsiniz. Hem kaliteyi hem de performansı artırmak adına etkili yöntemler bulunuyor. Ne var ki bazı nedenlerden dolayı şu anda Nvidia GPU’u bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz hatası meydana gelebiliyor. Kullanıcılar internet üzerinde bu sorunun cevabını ararken farklı sorunlara da neden olabiliyorlar. Aslına bakılırsa yanıtı oldukça basit.

Nvidia denetim masasını kullanabilmek için öncelikli olarak bilgisayarım ikonuna gelip mouseniz ile sağ tıklıyorsunuz. Ardından açılan küçük kutucukta yönet butonunu seçiyorsunuz. Buradan sonra Buradan sonra karşınıza gelen ekranda Hizmetler ve Uygulamalar kısmına geçiyorsunuz. Hemen sağ tarafta ise Hizmetler bulunuyor. Buna da tıklıyorsunuz. Ardından karşınıza çıkan seçenekler arasından Nvidia Display Container seçeneğini bulacaksınız. Buna sağ tıklamalı ve ardından özellikler seçeneğini seçmelisiniz. Karşınıza çıkan ekranda hemen sol alt kısımda başlat düğmesi var. Buradan başlat kısmına tıklıyoruz ve karşımıza çıkan işlemin tamamlanmasını bekliyoruz. Daha sonra tamam butonuna tıklayıp ekranları kapatıyoruz. Artık Nvidia denetim masasını istediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

“Şu Anda Nvidia GPU’ya Bağlı Bir Ekran Kullanmıyorsunuz Hatası Çözüldü” üzerine bir yorum

Yorum yapın