Metin2 Pvp Server Nasıl Açılır?

En sevilen MMORPG oyunlarından biri olan Metin2 Türkiye’de oldukça yaygın bir şekilde oynanmaktadır. Sadece ülkemizde değil, aynı zamanda Almanya, Portekiz, Romanya, İtalya, İngiltere ve benzeri ülkeler üzerinde de oynanmaktadır. Böylesine popüler bir oyun son yıllarda oyuncu kaybı yaşamaya başladı. Özellikle pvp serverlerın açılmasıyla birlikte orijinal sunucularda ciddi bir kayıp meydana geldi. Doğal olarak oyunun sahibi olan Gameforge şirketi de bu korsan sunuculara savaş ilan etmiş durumda. Peki Metin2 Pvp server nasıl açılır, merak ediyor musunuz? Bu sorunun cevabı için yazının devamına bakmalısınız.

Metin2 Pvp Server Açmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Metin2 oyununa ait korsan bir sunucu açmak son derece basit gibi görünse de oldukça zahmetli bir iştir. Öncelikli olarak bunun size olumsuz geri dönüşleri olabilir. Örneğin daha önce telif durumundan kapatılan Alman sunucusu Rubinum2 gibi sizin sunucunuz da telif nedeniyle kapatılabilir. Hakkınızda dava açılabilir ve maddi zarar görebilirsiniz. Bunu göze alıyorsanız Metin2 korsan sunucu açabilir ve serverinize oyuncu çekip para kazanabilirsiniz. O zaman öncelikli işiniz bir files hazırlamak, hazırlatmak ya da satın almak olacaktır. Oyunun modifiye edilmiş hali oldukça popülerdir. Bu iş için piyasada birden farklı firma hizmettedir.

Seçtiğiniz files üzerinde oyun kurulumu yapabilir ve sunucunuzu oluşturabilirsiniz. Bunu tıpkı bir web sitesi açmak gibi düşünebilirsiniz. Hatta siz hiç suya sabuna dokunmadan da bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Bir makine kiralayabilir, files satın alabilir ve tüm bunlarla ilgilenmesi için bir oyun takımı tutabilirsiniz. Oyun içerisinden ciddi gelirler elde etmek mümkündür.

Metin2 Pvp Server Tanıtımları

Oyuncu çekip para kazanmak amacıyla Metin2 pvp server açmış olabilirsiniz ancak bu işlem burada bitmez. Aynı zamanda reklamının yapılması gerekir. Teknolojinin daha verimli kullanılmasıyla birlikte artık reklam ve tanıtımlarda da rekabet oldukça artmıştır. Bir korsan sunucuya göre oldukça zahmetli ve maliyetli gözükebilir ancak rekabet seviyesinin geldiği durum budur. Örneğin item satışı yapılan bir site üzerinde reklam verebilir, bununla birlikte günde en az 1 kere olmak üzere oyuncu numaralarına SMS gönderebilirsiniz. Ek olarak serverinizi Türkiye’nin en büyük forum sitelerinde yayabilirsiniz. Sosyal medya fenomenleri ile anlaşıp reklam verebilirsiniz. Tabii bunlar da maliyeti artıracak unsudur. Peki bütün bunların sonrasında kazanç ne seviyede olacak?

Metin2 pvp server açmanız durumunda yukarıda saymış olduğumuz tüm işlemler maliyet anlamına geleceği için ilk başta cebinizden yüklü miktarda para çıkabilir ancak daha sonrasında bu işte tanınmaya başladığınızda ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Oyun içi nesne market satışları hayal edilenden fazladır. Örneğin ortalama popüler bir serverin oyun içi market üzerinden TL gelirleri aylık 20.000 liranın üzerindedir. En popüler serverlerin aylık kazançları ise 100.000 TL ve üzerindedir.

Yorum yapın