Nvidia Denetim Masası Nasıl Açılır

Kiminin oyun kiminin de iş için kullandığı bilgisayarlarımızın bazı bileşen parçaları bulunmaktadır. Bu parçaların hayati öneme sahip olanlarının da başında ekran kartları gelmektedir. Ekran kartları bilgisayarda görüntünün monitöre yansıtılmasını sağlar. Yani monitöre aktarılan görüntü tamamen ekran kartı sayesinde iletilir. Bu nedenle yeni bir bilgisayar toplayacağınız ya da satın alacağınız zaman mutlaka ekran kartına önem verilmesi gerekir. Bu noktada otoriter markaların başında da Nvidia gelmektedir. Birbirinden başarılı modellere sahiptir ancak bazen farklı sorunlar yaşanabilir. Bunlara iyi bir örnek olarak Nvidia denetim masasının açılması gösterilebilir. Peki Nvidia denetim masası nasıl açılır? Önceden masaüstünde bulunan kısa yolu sayesinde kolayca açılıyorken şimdi neden açılmıyor? Hepsinin cevabı yazının devamında bulunuyor.

Nvidia Ekran Kartı Denetim Masası

Kullanmakta olduğunuz Nvidia ekran kartınızın denetim masasına girerek bazı ayarları değiştirmeniz mümkün. Örneğin oynadığınız bir oyunda daha yüksek performans almak istiyor olabilir ya da görüntüyü daha kaliteli hale getirmesine olanak tanıyabilirsiniz. İşte bunun için Nvidia denetim masası açmanız gerekir. Eğer masaüstünüzden giriş yapamıyorsanız o zaman şu adımları izlemelisiniz:

Genellikle Nvidia ekran kartınızın dosyaları C Sürücüsünde bulunur. Bu nedenle bilgisayarınıza girip C sürücüsünü açacaksınız. Ardından Program Files kısmına geçeceksiniz. Daha sonra mevcut dosyalar arasından Nvidia Corporation dosyasını bulacak ve açacaksınız. Karşınıza gelecek kısımda yine dosyalar bulunmaktadır. Buradan ise Control Panel Client dosyasını açacaksınız. Yapacağınız son bir işlem kalıyor. O da açtığınız dosyada bulunan nvcplui.exe clientini çalıştırmak. Bundan sonra artık Nvidia denetim masasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yorum yapın