Sony PlayStation VR Aim Controller Özellikleri

PlayStation VR Aim Controller, PlayStation VR teknolojisine uyumlu olarak geliştirilmiş olan bütünleşik hareket sensörlerine sahip bir kontrol cihazıdır. Çıkış tarihi için 16 Mayıs tarihi gösterilen kontrol cihazının, PlayStation VR uyumlu olarak duyurulmuş olan Farpoint oyunu ile beraber çıkış yapacağı açıklanmıştır.

Oyun konsolu denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biri olan Sony, yeni nesil oyun konsolları ile beraber büyük oranda başarı elde etti. PlayStation 4 serisi ile beraber en yakın rakibi olan XBOX oyun konsolları serisine üstünlük sağlamayı başaran Sony, elde ettiği bu başarıyı devam ettirebilmek için ise yeni adımlar atmaya başladı. İlk olarak PlayStation 4 Neo serisi ile gündeme gelen marka daha sonra ise PlayStation VR kaskları ile gündeme gelmişti. Her iki adımda da gündem olan marka şimdilerde ise VR desteğini geliştirmeye başladı. Son olarak VR uyumlu yeni kontrol cihazı PlayStation VR Aim Controller ortaya çıktı.

PlayStation VR Aim Controller Nasıl Özelliklere Sahip?

Asimetrik bir tasarıma sahip olan PlayStation VR Aim Controller cihazı ile beraber sanal gerçeklik için yeni bir kontrol cihazı da gelmiş oluyor. PlayStation VR ile doğrudan uyum içerisinde çalışacak olan yeni nesil kontrol cihazının üzerinde yer alan sensörler sayesinde ekstra birçok çözümde sunulmuş olacak. Öncelikle üst kısmında yer alan bir sensör topu ile beraber gelen PlayStation VR Aim Controller serisinin üzerinde ekstra olarak birçok hareket sensörü de yer almakta.

Cihaz üzerinde yer alan tüm hareket sensörleri sayesinde doğrudan kullanıcıların yaptıkları hareketlerin oyun içerisinde de algılanması sağlanıyor. Kendi özel seri oyunları ile beraber geleceği düşünülen kontrol cihazının bunun dışında eski oyunları destekleyip desteklemeyeceği konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmadığını belirtelim.

Ayrıca yeni hareket cihazı ile beraber çalışabilen tüm oyunların Sony DualShock 4 kontrol cihazı ile de oynanabileceği belirtiliyor. Tabi oyunların desteği ne şekilde değişir ya da tam olarak oyun yapısı ne şekilde değişir bu konuda da henüz bir açıklama yer almıyor.

PlayStation VR Aim Controller

PlayStation VR Aim Controller Çıkış Tarihi

Bütünleşik hareket sensörleri ile beraber gelecek olan yeni seri VR kontrol cihazlarının çıkış tarihi içinde yapılan açıklamalar bulunuyor. Sony tarafından bu konuda yapılan açıklamaya bakacak olursak yeni seri ilk uyumlu oyunları ile beraber Mayıs ayında satışa sunulacak.

Ürünü fiyatının ne kadar olacağı ya da destekleyecek olan oyun sayısının ne kadar olacağı konusunda net bir açıklama ise bulunmuyor. Bu konuda da Sony tarafından çıkış tarihinden önce fiyat listesinin açıklanması bekleniyor. Fakat daha önceki tecrübelerimize bakacak olursak bu alanda da çok düşük bir fiyat aralığı sunulmayacak gibi.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın