Gresso Meridan Akıllı Telefon Özellikleri ve Satış Fiyatı

Akıllı telefonların sürekli gündeme gelmeye başladığı teknoloji dünyasında son dönemde yeni bir akım daha ortaya çıkmaya başladı. Akıllı telefonlarda kullanılan yeni sistemle ve yepyeni teknolojiler bir yandan öne çıkarken bir yandan da eski tuşlu telefonlara geri dönüşü temsil eden modelleri görmeye başladık Hatta birçok akıllı telefon markasının bu yönde çalışmalar yaptığını da söylemek gerekiyor.

Son olarak MWC 2017 etkinliğinde ortaya çıkan yenilenmiş Nokia 3310 serisi büyük oranda ilgi odağı olmuştu. Hatta fuarda akıllı telefonları bile geride bırakan serinin ise benzer özellikli yeni bir rakibi ortaya çıktı. Gresso Meridan adlandırılan telefon ise oldukça iddialı geliyor.

 Maksimum Dayanıklılıkla Gresso Meridan

Bir akıllı telefon modeli olmayan ama bunun yanında tuşu telefon modelleri içerisinde de maksimum sağlamlık değeri sunacak olan telefon sağlamlığıyla ise herkesi şaşırtmayı başaracak gibi. Öncelikle telefonun titanyum gövde ile beraber geldiğini belirtelim. Dünya üzerindeki en sağlam maddelerden biri olarak bilinen titanyum ile beraber üretilmiş olan telefonun düşmeye veya dış etkiye karşı ne kadar sağlam olacağı da böylelikle ortaya çıkmış oluyor.

Gresso Meridan serisinin sağlamlık konusunda sadece titanyum kasa ile beraber gelmediğini de belirtelim. Tıpkı alışmış olduğumuz Nokia 3310 tasarımına sahip olan telefonun fiziksel olan klavye tuşlarında ise çelik malzeme kullanılmış durumda. Yani telefonun sadece kasası değil. Ultra dayanıklılık değeri ile beraber kullanıcıların karşısına çıkacak olan yeni seri telefonun logo kısmında ise 18 ayar değerinde altın karşımıza çıkıyor. 18 ayar altın logo telefonun fiyatını yükseltmekten başka şık bir görüntü de sunuyor.

Gresso Meridan

Gresso Meridan Sistem Özellikleri

Dayanıklılığı zaten maksimum seviyede olan yeni cep telefonunun teknik özellikleri kısmında da yine bir cep telefonundan beklenen performans değerleri kullanıcılara sunulmuş durumda. Teknik özellikler konusunda gelişmiş bir akıllı telefon işletim sistemine sahip olmayacak olan telefonun 3 MP arka kameraya sahip olacağı ve kamerası için telefona 32 GB dahili depolama alanı ekleneceği belirtiliyor.

720 saat bekleme süresi ile dikkat çeken model bu değerleri ile beraber 72 saat gibi uzun bir konuşma süresi sunmakta. Gresso Meridan serisi içerisinde GPRS, Bluetooth, Micro USB, Edge gibi özelliklere de sahip olacak olan telefonun geri kalan sistemleri için ne gibi farklılıkların telefonlarda yer alacağı ise henüz net değil.

Gresso Meridan

Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Çıkış tarihi konusunda çok net bir açıklama bulunmayan telefonun teknik özellikler ya da kullanımından çok koleksiyonlar için tercih edileceği düşünülüyor. Zaten seri üretime çıkmayacak olan telefonun sadece 999 tane üretileceği de belirtiliyor. Sadece 999 tane üretilecek olan telefonun fiyatı da bir telefon fiyatı değil bir koleksiyon ürünü fiyatında olduğunu da belirtelim.

Öyle ki telefonların belirlenen satış fiyatı 3000 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bu fiyatlarla beraber ne kadar tercih edilir ya da bu fiyatlarla beraber tercih edilir mi? Bilinmez ama akıllı telefonların rakibi bir fiyat ile beraber gelecek olan cep telefonunun Nokia 3310 serisine karşı ne kadar öne çıkacağı da başka bir soru olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum yapın