Son Teknoloji İle Tansiyonunuzu En Doğru Şekilde Ölçün

Tansiyon hastası olan kişilerin en büyük problem yaşadığı konunun tansiyonlarını ölçme evresi olduğunu görebiliyoruz. Bir tansiyon hastasının tansiyonunu düzenli bir şekilde ölçmesi gerekir. Fakat bazı cihazların bu ölçümler sırasında doğru sonuç vermemesi kişinin yanılmasına sebep olmaktadır. Sizlere tansiyon ölçeceğiniz sırada kullanabileceğiniz son teknoloji ile üretilmiş olan cihazlar hakkında bilgi vereceğiz.

Konuşan Tansiyon Aletleri

Konuşan tansiyon aletler ile koldan ölçüm yapabilir ve bu verileri dijital bir şekilde görebilirsiniz. Aletlerin sizlere ekranda çıkan ölçüm sonucunu Türkçe bir şekilde söylemesiyle beraber ölçüm işlemi sonlanmaktadır. Ülkemizde bu aletlerin satışını birçok marka farklı modeller ile gerçekleştiriyor. Cihazların genellikle büyük ekran göstergesine sahip olması ise sonucu en iyi şekilde görmenize yardımcı oluyor.

Türkçe konuşan tansiyon aletlerinin sistolik basınç, nabız ve diastotik basınç göstergeli olduğunu görüyoruz. Tek tuş ile anında ölçüm yapabilme özelliği sunduğu için gerçekten pratik bir kullanım şekli bulunmaktadır. Cihazların en düşük hafıza limiti 60 olarak ayarlanmıştır. İsterseniz iki kullanıcı ayrı ayrı aynı cihazı kullanarak ölçüm yapabilirsiniz. Gelişen teknoloji kullanılarak üretildiği için sizlere son üç tansiyon ölçümünüzün ortalama verileri de gösterilmektedir. Aleti kullanacağınız sırada dikkat etmeniz gerekenler:

-Uzun kollu bir kıyafet giydiyseniz kolunu yukarı doğru sıyırın.

-Sol kolunuzda bulunan bütün aksesuarları çıkarın.

-Avuç içiniz yüzünüze bakacak şekilde tutulmalıdır.

-Sonrasında cihazınızı sol bileğinize yerleştirin.

-Bilek çizginiz ile manşet kenarının arasında 2 santimetre olarak kadar pay bırakmaya özen göstermelisiniz.

-Manşet gevşek kalırsa yapacağınız ölçüm doğru olmayabilir. Bu yüzden manşet ile deriniz arasında boşluk kalmaması gerekiyor.

-Cihazınızı mutlaka kalbiniz ile aynı seviyede tutmanız gerekiyor.

Omron M2 Tansiyon Aleti

Yeni nesil tansiyon aletlerine baktığımız zaman Omron markasının bu alanda gerçekten çok ön plana çıktığını görebiliyoruz. Omron M2 tansiyon aleti ise yeni nesil tansiyon aletleri teknolojisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Tansiyon aletinin dijital kullanım özelliğine manüel kullanım özelliği de eklendiği için son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Aleti kullanarak bileğinizden tansiyon ölçümü yapabileceğiniz gibi dirsek üstünden de yapabilirsiniz.

Omron M2 tansiyon aletinin en iyi özelliklerinden birisinin düzensiz nabzı algılayarak buna bir reaksiyon verebilme özelliği olduğunu söyleyebiliriz. Eğer nabzınızda düzensiz bir hızlanma varsa M2 bu evrede sizlere uyarı verecektir. Cihazı kullanacağınız zaman pakette sizlere getirilen kolluk ile beraber kullanmanız gerekiyor. Aksi takdirde ölçüm işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Cihazın 3 tane farklı serisi bulunuyor.

Braun BP6200 Dijital Tansiyon Aleti

Braun BP6200 dijital tansiyon aleti herkese uyum sağlayacak şekilde geliştirilmiş olan manşeti, pratik ve kolay kullanımı sayesinde sizlere en doğru tansiyon ölçme imkanını sunmaktadır. Cihazın büyük LCD ekranı sayesinde sonucu net bir şekilde görürken tam otomatik ölçüm gerçekleştirebilirsiniz. Yumuşak ve sessiz bir şekilde şişirme özelliği bulunan cihazın 120 ölçüm kapasitesi de bulunmaktadır. Braun markası teknolojik ürünler konusunda gösterdiği kalitesini bu ürünle beraber en iyi şekilde belli etmektedir. Kullanıcıların doğru ve başarılı sonuçlar gösteren bir tansiyon aleti olduğunu vurguladığını görüyoruz.

Tansiyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Satıcı firmanın bu alanda uzman olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

-Alacağınız cihazın markası kendini ispatlamış olan markaların arasında yer almalıdır.

-Çok ucuza satılan tansiyon aletlerinden kaçınmalısınız.

-Alacağınız ürünün paketi açılmamış, yıpranmamış ve yırtılmamış olmalıdır.

-Cihazın daha önceden kullanılmamış olmasına dikkat etmelisiniz.

-Cihazın paketinin içerisinde garanti belgesiyle beraber bir kullanım kılavuzu yer almalıdır.

-Kullanım kılavuzunda yer alan ve pakete dahil olan aksesuarların hepsi kutunun içerisinde yer almalıdır.

 

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın