Sağlıklı Yaşam İçin Cep Telefonunuzda Bu Uygulamalara Yer Verin

Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık elimizin altında her an sorgulama işlemleri yapabileceğimiz akıllı cihazlarımız yer almaya başladı. Sağlığınıza dikkat eden ve sürekli spor yapan biriyseniz akıllı telefonlarınızı daha verimli bir şekilde kullanma imkanına sahip olursunuz. Sağlıklı yaşam için telefonlarınızda yer alması gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır. Çok geç kalmadan bu uygulamaları telefonlarınıza indirmenizi tavsiye ederiz.

Sworkit

Düzenli bir şekilde egzersiz yapıyorsanız zaman zaman motivasyon kaybı yaşadığınız dönemler olabilir. Bu evrede kullanabileceğiniz Sworkit uygulaması ise egzersiz için motive olmanıza yardımcı olmaktadır. Uygulama sizlere kendi kişisel ve sanal koçuna sahip olma imkanı sunuyor. Özellikle egzersiz yapmaya yeni başladıysanız uygulamanın sizin için tasarlandığını söyleyebiliriz. Uygulamada sadece 30 saniye süren egzersizlerden daha profesyonel seviyede yapabileceğiniz egzersizlere kadar birçok seçenek yer alıyor.

Fooducate

Sağlıklı bir yaşam için yediğiniz besinlerin çok büyük önem arz ettiğini söyleyebiliriz. Fooducate uygulaması ise sizlere yediğiniz yiyecekleri takip etme imkanı sunuyor. Aynı zamanda yediğiniz yiyeceklerin sağlıklı olup olmadığı hakkında da sizlere bilgi veriyor. Uygulamanın veri tabanına baktığımız zaman 250 bin gıdanın yer aldığını görebiliyoruz. İşlevsellik bakımından sizlere birçok avantaj sunan uygulama özellikle modern bir arayüze sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

7 Dakika Egzersiz

Fit kalmanın ve kilo vermenin en zor kısmı buna başlama evresi olduğunu söyleyebiliriz. 7 Dakika Egzersiz uygulaması ise sizlere bu sorunu sadece 7 dakika içerisinde çözme imkanını sunuyor. 12 egzersiz şeklinin birleştirildiği uygulama bu egzersizlerin yapılış şeklini sizlere videolu bir şekilde anlatıyor. Google Fit desteğiyle beraber sunulan uygulama normalde ücretsiz. Fakat uygulama içi satın alma işlemleri yer almaktadır.

Ingress

Bu uygulamayı aslında Google bir oyun şeklinde yayımladı. Fakat bizler spor yapmak isteyen kişilere de yardımcı olacağını düşünüyoruz. Uygulamadaki amacımız ise; şehrin belirli yerlerinde yer alan portalları geçmek ve bu şekilde karşı takımda bulunan kişilerin şehirde hakimiyet kurmasının önüne geçmektir. Yalnız bu işi gerçekleştirebilmeniz için fiziken o bölgede yer almanız gerekiyor. Telefonunuzla portalın olduğu bölüme yaklaştığınız zaman gerekli olan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Google Fit

Bu uygulamayı akıllı telefon kullanıcıları kullanabildiği gibi akıllı saat kullanıcıları da kullanabilmektedir. Uygulama üzerinden kullanıcılar bisiklet sürdükleri mesafeleri, attıkları adımları, yürüdükleri mesafeleri ve koşu bilgilerini çok kolay bir şekilde takip edebilir. Bu şekilde yaptığınız aktivitelerde ne kadar mesafe katettiğinizi ve yaktığınız kalori miktarınızı görebilirsiniz.

MyFitnessPal

Rahat bir şekilde kullanabileceğiniz kişisel takip uygulaması arıyorsanız bu işlemi MyFitness Pal ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama egzersizlerinizi takip etme konusunda sizlere yardımcı oluyor, günlük olarak ne kadar kalori yaktığınızı hesaplıyor ve gıda alışverişlerinizi kontrol ediyor. Uygulamada yer alan barkod desteği sayesinde rahatlıkla gıda kontrolü yapabilirsiniz. Uygulama çok geniş bir veritabanına sahiptir. 6 milyonun üzerinde ürün ile zenginleştirildiğini söyleyebiliriz.

Calorie Counter Pro MyNetDiary

Sizin için en önemli olan şey gıda kontrolü ise MyNetDiary bu evrede sizlere yardımcı oluyor. Gıda takibi sağlayan uygulamanın kullanımı son derece basit ve hızlıdır. Uygulama kolay bir şekilde kullanılabilmek için barkod tarama özelliğine de sahiptir. Uygulama günlük aldığınız gıdaları takip ediyor ve sizlere bunu istatistik olarak sunuyor. Aynı zamanda diyabet ve kolesterol gibi rahatsızlıklar için de hazırlıklı konumdadır.

Runtastic

Bu uygulamanın dünyanın en popüler tracking uygulamaları içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Uygulama sayesinde aktivitelerinizi etkin bir şekilde takip edebilirsiniz. Uygulama bisiklet ve koşu gibi aktivitelerinizi takip etme evresinde GPS servisinden yardım alıyor.

 

Yorum yapın