Samsung Gear Fit 2 Özellikleri ve Fiyatı

Samsung’un akıllı saat pazarında birçok farklı ürün yelpazesi bulunuyor. Apple’ın akıllı saat serisi olan Apple Watch akıllı saatlerini geride bırakmak için sürekli akıllı saatlerine yenilerini de ekleyen Samsung’un bu noktada en ilgi çeken modellerinden birisi ise Samsung Gear Fit 2 akıllı saatleri oldu. Genelde sporcuların tercih ettiği akıllı saat modelleri olan Samsung Gear Fit 2 serisinin ne gibi özellikleri olduğuna daha yakından bakalım.

Samsung Gear Fit 2 Tasarımı ile Öne Çıkıyor

İlk olarak akıllı saatlerin tasarımları konusunda bilgi verelim. Tasarım konusunda Samsung Gear Fit 2 akıllı saatleri rakiplerinin önüne geçebilecek bir dizayn ile beraber geliyor. OLED olan ekran ile beraber oval bir tasarıma sahip olan ürün bileği adeta sarıyormuş gibi gözüküyor ve oldukça şık bir görüntü ortaya koyuyor.

Değiştirilebilir renk seçenekleri de bulunan kordonlarla beraber gelen saat 1,5 inç boyutlu ekran ile beraber oldukça ideal boyutlara da sahip. Tüm bu detaylarla beraber saatin tasarımı konusunda beğeni toplamayı başardığını belirtelim.

Teknik Özellikler Rakiplerinin Önüne Geçer Mi?

Tasarımdan sonra gelelim saatin teknik özelliklerine. Sistemsel olarak Samsung Gear Fit 2 serisinde yer alan özellikler akıllı saat standartlarında oldukça başarılı özellikler olarak dikkat çekmekte. Öncelikle Super AMOLED 1,5 inç ekran ile beraber oldukça net görüntü imkanı elde edildiğini ve sorunsuz bir dokunmatik panel deneyimi elde edildiğini belirtelim.

Bunun dışında saatte 4 GB depolama alanı ve WİFİ, GPS gibi ekstra bağlantılar yer alıyor. 216 X 432 çözünürlüklü ekran ve 500 MB Ram ile beraber gelen saatlerin pil kapasitesi ise 200 mAh değerinde. Bu değer size 4 günlük bir kullanım sunduğu gibi kullanıma göre bu süre 5 güne kadar çıkıyor.

Samsung Gear Fit 2

Akıllı Aktivite Takibi

Gelelim Samsung Gear Fit 2 akıllı saatlerinin ekstra özelliklerine. Bu konuda da ilk dikkatti çeken detay akıllı saatlerin yine akıllı olan aktivite takibi. Bu sayede saat size şöyle bir ayrıcalık sunuyor; spor aktiviteleriniz otomatik olarak saat tarafından algılanıyor.

Mesela yürüyüş yapıyorsanız eğer doğrudan saat yürüyüş moduna geçiyor. Bu sayede anlık olarak yürüyüş verilerini de elde edebiliyorsunuz. Bunun dışında diyelim ki bisiklet sürüyorsunuz saat doğrudan bunu algılayıp bisiklet versiyonuna geçiyor. Haliyle her spor aktivitesi ayrı ayrı algılanabiliyor.

S Health İle Doğrudan Uyum

Samsung akıllı telefonlarda gördüğümüz sağlık takip uygulaması olan S Health sağlık uygulaması ile doğrudan bağlantı kurabilen akıllı saat ayrıca arkadaşlarınızın spor verilerini de size gösterebiliyor ve bu sayede arkadaşlarınızla yarışa biliyorsunuz.

Bunun dışında sağlık uygulaması sayesinde kalp ritim ölçümü, mesafe ölçer gibi verileri ve ayrıca spor verilerini de doğrudan akıllı saat ile bu uygulama göndererek spor takibi yapabiliyorsunuz ki uygulama içerisinden bu şekilde spor plan takibini de yapabiliyorsunuz. Ekstra olarak yine GPS konum bilgilerinizi de bu program üzerinden görebiliyoruz.

Samsung Gear Fit 2

Bluetooth 4.2 İle Hızlı Bağlantı

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Samsung Gear Fit 2 saatlerinin bağlantı türünün de Bluetooth 4.2 olduğunu belirtelim. Bu sayede çok daha kaliteli sorunsuz bir bağlantı elde edilebildiği gibi akıllı telefonlar ile çok daha kolay bağlantı kurabiliyor ve daha uzun mesafelerde de sorunsuz kullanım elde edilebiliyor. Ayrıca akıllı saatin bu sayede spor verilerini de sorunsuz bir şekilde telefonlara gönderebildiğini de belirtelim.

Fiyat Aralığı

Bu özellikleri ile beraber üst segmet akıllı saat ürünleri arasında gösterilen saatlerin fiyatı konusunda ise 350 TL ile 400 TL arasında bir rakamın bulunduğunu da belirtelim.

Yorum yapın