Samsung Galaxy Gear S3 Özellikleri Ve Fiyatı

Kısa süre önce ülkemizde de piyasaya sürülen yeni seri akıllı saatler Samsung Galaxy Gear S3 serisi arkanın en iddialı ürünlerinden biri olmuştu. Sadece bir akıllı saat olarak gösterilmeyen yeni model bunun dışında Samsung’un en iyi aksesuarlarından da biri oldu.

Hem akıllı telefonlarla tam uyum sağlayacak teknolojik özelliklere sahip olan saatlerin hem de şıklığı ile pey bir beğeni topladığını da söylemek gerekiyor. Peki yeni seri Samsung Galaxy Gear S3 akıllı saatlerinin özellikleri neler? Nasıl farklar ile kullanıcılara akıllı saat deneyimi sunuluyor? Daha detaylı bakalım.

Samsung Galaxy Gear S3 Tasarımsal Detaylar

Samsung Galaxy Gear S3 akıllı saatlerinin ilk olarak tasarım detayları ile göze çarptığını söylemek gerekiyor. Tüm özellikleri bir yana dursun saat alanında da oldukça şık bir ürün olarak tercih edilebilecek serilerden biri olan saatin tasarımı konusunda dairesel bir tasarımın benimsendiğinden bahsederek başlayalım.

Tam dairesel bir yapı ile beraber gelen akıllı saatlerin ana kasada metal, kayış bölümünde ise değiştirilebilir deri tercihi yapılmış. Değiştirilebilir kayışların farklı renk seçenekleri sunulduğunu da belirtelim.

Görüntüsü ile beraber oldukça şık bir saat olması Samsung Galaxy Gear S3 serisinin bu kadar çok tercih edilmesinin ana nedenlerinden birisi. Bunun yanında tabi ki üst düzey teknik özelliklerinin de etkisi oldukça büyük. Şimdi ise geçelim teknik özelliklere.

Teknik Özelliklerle İşe Başlayalım

Akıllı saatlerin ilk olarak teknik özellikleri konusunda bilgi verelim. Öncelikle serinin 1,3 inç ekran boyutu ile beraber geldiğini söyleyelim. Dairesel 1.3 inç ekranı ise 360 X 360 değerinde FullColor panel destekliyor. Samsung’un akıllı telefonlarından alışık olduğumuz Exynos 7270 Dual 1.0 GHz işlemcilerin akıllı saat versiyonun barındıran Samsung Galaxy Gear S3 akıllı saatlerinin bunun dışında Tizen OS 2.3.2 işletim sistemine sahip olduğunu da söylemek gerekiyor.

Bunun dışında GPS, NFC, WİFİ ve Bluetooth 4.2 gibi bağlantı teknolojilerini de destekleyen akıllı saatlerin LTE modellerinde ise Sim kart desteği sunulduğunu da belirtelim. Ayrıca teknik özellikler konusunda son olarak 380 mAh kapasiteli pillerin bulunduğunu da ekleyelim.

Çeviri İle Kontrol

Şimdi gelelim Samsung Galaxy Gear S3 serisinin ekstra özelliklerine. Bu noktada öncelikle saatin ana yapısının üst kadranı çevirerek kontrol üzerinden işlemekte. Saatin üzerinde bulunan tırtıklı daireyi çevirerek telefona gelen çağrıları cevaplayıp kapatabiliyorsunuz. Bunun dışında uygulamalar arasındaki geçişi, ana ekran tercihlerini, mesajlar arasındaki geçişi, bildirimleri yine sadece saatin üzerinde yer alan çemberi çevirerek gerçekleştirebiliyorsunuz.

gear s3

Kablosuz Kulaklık Bağlantısı ve Arama Sistemi

Samsung Galaxy Gear S3 serisinin diğer bir ayrıcalığı ise dahili hoparlör sistemi. Bu sayede isterseniz saatin üzerinden rehberinize girerek yine çemberi çevirip saat üzerinden konuşabiliyorsunuz. Ayrıca saatin içerisinde yer alan müzik uygulamalarını kullanarak da kablosuz kulaklıklarınızla bağlantı kurup müzik dinleyebiliyorsunuz.

Uygulama Kontrolü Ve Uygulama İndirme

Saatin içerisinde yer alan Tizen tabanlı işletim sistemi sayesinde saate uygulamalar ekleyebiliyor veya uygulamalarınız arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Ayrıca saat üzerinden uygulamada indirmeniz mümkün. Bu işlem için önce uygulamayı seçmeniz ardından ekranda çıkan “yükle” seçeneğini seçip son olarak ise uygulama yükleme şartlarını kabul etmeniz durumunda uygulamalar yükleyebiliyorsunuz.

Tüm Spor Verilerini Kontrol Edin

Tabi ki akıllı saatlerde en çok beklenen özelliklerden birisi olan spor kontrol sistemleri Samsung Galaxy Gear S3 serisinde de kullanılıyor. Saatin üzerinde yer alan birçok spor programı var. Yaptığını programa göre bu spor programları ise bir nevi sanal koçunuz olarak size rehberlik etmekte. Haliyle hem ekstra spor desteği hem de koç desteği Samsung Galaxy Gear S3 serisinin sportif yönünü de ön plana çıkarıyor.

Samsung Galaxy Gear S3

Sesli Komut Anlık Hava Durumu

Samsung Galaxy Gear S3 serisinin bir diğer özelliği ise sesli komutları algılayabiliyor olması. Sadece saat üzerinde yer alan sesli komut uygulamasına girmeniz yeterli oluyor.  Sesli komutlarla beraber ise saatin tüm özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Arama yapabiliyor, uygulamalar arasında geçiş yapabiliyor, mesajları açabiliyor kısacası birçok özelliği kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında saatin bir diğer ayrıcalığı ise anlık olarak hava değişimlerini kullanıcıya sunabiliyor olması. Havada yağmur durumu varsa mesela saat size uyarı verebiliyor.

Kablosuz Şarj Özelliği

Son olarak ise saatlerin aranan teknolojilerden birini kullanıcılara sunduğunu da belirtelim. Akıllı telefonlarda gördüğümüz kablosuz şarj teknolojisini barındıran Samsung Galaxy Gear S3 akıllı saatlerini şarj etmek için ise kablosuz stantlara ihtiyacınız var. Doğrudan saatleri stant üzerine yerleştirerek kablosuz olarak saatleri şarj edebiliyorsunuz. Bunun dışında saatlerin şarj süresinin de 3-4 gün olduğunu da ve kullanıma göre değişebildiğini de belirtelim. Özellikle GPS kullanımında pil süresi çok daha olabiliyor.

Fiyatı Ne Kadar?

Tüm bu ayrıcalıklı özellikleri ile beraber Gear S3 akıllı saatleri için belirlenen fiyatın ise 1.200 – 1.300 TL arasında olduğunu da ekleyelim.

Yorum yapın