Linkedin Ve Sosyal Medya Hedefleri

Linkedin Ve Sosyal Medya Hedefleri

Kariyer planlaması yapanlar için Linkedin ve sosyal medya hedefleri son derece önemli olmaktadır. Linkedin, sadece kariyer fırsatları, iş geliştirme ve sektör analizleriyle değil, sosyal medyada bulunan Twitter ve Facebook gibi platformlardan %227 oranında bir müşteri kazandırmaktadır. Hal böyle olunca, Linkedin’in sosyal mecra üzerindeki konumu da büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. Sosyal medya haber siteleri arasında en kapsamlı seçenek olması, iş dünyasına ait sosyal haberci yaklaşımı ve 200 milyona yakın kullanıcıyla birlikte, genel iş piyasasına hitap etmektedir.

Büyük Bir Medya Pazarlama Kanalı

Sosyal medya pazarlama sektöründe, dünya çapında 200 milyon kullanıcıya sahip ve son derece güçlü bir medya olan Linkedin, iş ve iş piyasasına dair bulabileceğiniz en sağlıklı platformdur. Hisse senetlerinin yüksek olması da bunu kanıtlamaktadır. Bu pazardan yararlanmak istiyorsanız acele etmeli ve ekstra avantajlar yaratmalısınız.

Geniş Kapsamlı Bir Sosyal Ağ

Linkedin hedefleri arasında, iş sektörüne dair birçok platform bulunmaktadır. Linkedin kullanıcıları, fikir önderleri, iş adamları, sektör uzmanları, emekçiler ve diğer sosyal medya imkanlarıyla benzersiz fırsatlar sunmaktadır. Reklamcılık üzerinden ücretli aboneleri ve kariyer sitesi mantığı birleşimiyle birlikte, sosyal medya haberciliğinde eşsiz bir konumda bulunuyor.

Karma Sosyal Ağ

Özellikle, pazarlamacıların öncelikleri arasında yer alan faktörlerden birisi de, pazarlama kanalları bulabilmek ve bunları en aktif şekilde kullanabilmektedir. Sosyal medya ve internet üzerinde, Linkedin’in çok sayıda medya kolu bulunmaktadır. İyi bir pazarlamacının bu sistemden en verimli şekilde yararlanması gerekmektedir. Linkedin faydalarıyla birlikte, büyük kazançların sizleri beklediğini ve kazancınızı pekiştireceğinizi söylemeliyiz.

Linkedin Ve Reklam İlişkisi

Linkedin platformunda makaleleri bulunan web siteleri, kazanç dolu bir mecra oluşturmaktadır. Kolay erişim şansına sahip olacağınızı ve hareket noktanızda büyük bir hıza kavuşacağınızı belirtmek isteriz. Premium ücretli üyelerin sahip olduğu avantajlardan yararlanmak ve iş sektöründe kaliteli bir yaşam statüsü yakalamak istiyorsanız, daha ne bekliyorsunuz? Linkedin kariyer planlaması için şahane bir fırsattır. Size en uygun haberler ve seçimlerle birlikte, e-ticaret kapsamındaki faaliyetleri es geçmemeli ve fırsatları değerlendirmelisiniz.

Linkedin’de Bulunan Uzman Kişilere Mesajlarına Yanıt Verin

Linkedin tarafından özel olarak seçilen, ‘’en etkileyici kişiler listesi’’ sıralamasına göz atmalı ve uygun gördüğünüz kişiye mesaj atmalısınız. Farklı sektördeki birçok insanın bulunduğunu, blogger, melek yatırımcılar ve internet bilgilerinin de olduğunu söylememiz gerekiyor. Kariyerinizde zirveye ulaşmak ve başarılı bir gelecek yaratmak istiyorsanız, Linkedin sosyal medya alanlarını kullanmalısınız. Markanızın tanıtımını yapabilir ve bu listede sizin de adınız geçebilir. Nasıl bir taktik uygulamanız ve iş alanlarını kovalamanız gerektiğini bilmelisiniz. Linkedin, bu noktada sizlere yardımcı olacak ve kariyerinizi en olumlu şekilde etkileyecek fırsatlar sunacaktır.

Linkedin Ve Arama Araçları

En doğru hedef kitlesi ve kişiye ulaşmanız için seçeneklerinizi çoğaltmalısınız. Öncelikle, Linkedin arama aracını değerlendirmeli ve ücretsiz bir şekilde yararlanmalısınız. Diğer seçenekler arasında ise, ücretli üyelik bulunmaktadır. Böylelikle, hedeflediğiniz firmaya direkt ulaşabilecek ve aramalarınızda alarm sistemi kurabileceksiniz. Yeni sonuçlara kolaylıkla ulaşabiliyor olmanız da ekstra bir ayrıcalık olacaktır. Linkedin’de marka iletişimi esnasında, şirket güncellemelerinizin paylaşılabileceği ve sadece marka iletişimi sırasında gerçekleşeceğini bilmelisiniz. Aktif gruplar, yönetici ve firma temsilcileri, şirketinize artı katacak marka elçileri gibi faktörlerin yanı sıra sosyal medyanın da markanız için olumlu etkileri olacaktır.

Sonuç

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Linkedin, sosyal medya pazarlamasındaki en farklı ve detaylı bir iş ağıdır. Twitter ve Facebook gibi platformlarda da kendisine has bir konumu bulunmaktadır. B2B iş modelinde büyük bir üne sahip Twitter, müşteri kazanımı noktasıdna Linkedin’den yardım almaktadır. Sosyal medya pazarındaki müşteri ve iş kazanma oranının %277 olması da bu tezimizi kanıtlar niteliktedir.

Linkedin nedir? Sorusunu yanıtladığımızı düşünüyor ve iş sektöründeki avantajlarını belirttiğimizi düşünüyoruz. Kariyer ve iş hayatınız için farklı seçenek ve fırsatlara sahip olabilir, adım adım zirveye yaklaşabilirsiniz. Kusursuz bir sosyal platform olması da, birçok firma ve şirket tarafından büyük bir beğeniyle karşılanmaktadır. Tüm bu nedenler ışında, Linkedin’den en iyi şekilde faydalanabilmek için neler yapmanız gerektiğini belirttik. Kariyerinizi olumlu yönde etkileyecek bu fırsatı değerlendirmeli ve yeni iş platformlarından haberdar olmalısınız. Linkedin’in, iş sektöründeki gelişimin, sosyal medya görevini en iyi şekilde icra ettiğini de söylemek isteriz.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın