Google’ın Bilinmeyen Hizmetleri

Google’ın Bilinmeyen Hizmetleri

Dünyanın en popüler arama motoru Google’ın kullanıcı arabirim tasarımı ve arama teknolojisi günümüzdeki ilk arama motoru olmaz özelliğiyle de farkını ortaya koyuyor. Yalnızca metal arama ve anahtar kelime yerine, önemli sonuçları getirmesi ise Pagerank teknolojisinden gelmektedir. Bilindiği gibi Pagerank, web siteleri ve ağ sayfalarını nesnel bir mantığa uyarlamaktadır. 2 miyar terim ve 500 milyon değişken denklem çözülerek hesaplanmaktadır. Pagerank ağların düzenleyici bir araç olarak kullanmasını gerektirmektedir.

Google arama hizmetlerinin, detaylı ve sağlam altyapılara sahip olması internet kullanıcıları için önemli olmaktadır. Google, bir web sitenin önemini aldığı oylara göre belirlemektedir. Oy veren sayfaları incelediğini de eklememiz gerekiyor. Google’ın otomatik ve komplike arama metotları, kullanıcı müdahalesini önlemektedir. Google’ın diğer arama motorlarından farkı, ticari amaçla sonuçların değişmeyeceği ve hiç kimsenin bu kadar yüksek bir listeme yapamayacak olmasıyla ortaya çıkarmaktadır.

Google sisteminin detaylı bir arama sunması ve internet üzerinde en çok kullanılan site olmasının yanında gelişmiş hizmetleri de bulunmaktadır. Birbirinden farklı hizmetleriyle kullanıcılarını memnun eden Google’ın bilinmeyen hizmetleri de bulunmaktadır. Google hizmetlerinin fazla olmasıyla birlikte her geçen arttığını da söylemeliyiz. Google, birçok seçenek sunmasıyla birlikte, bilinmeyen hizmetleriyle de çalışmalarını desteklemektedir.

Google Mars

Google Earth uygulamasını bilenlerin kolaylıkla kavrayacağı bir sistemdir. Google mars, uzay aracı iniş noktalarını bilmenizi, kontrol etmenizi ve kraterleri gözlemlemenizi sağlamaktadır. İlginç ve bir o kadar göze çarpmayan bu sistem, birçok insan için şahane bir noktada bulunmaktadır.

Google Health

Google firmasının beklentilerini karşılayamadığı ürünlerden birisi de, Google Healt olmaktadır. Google Healt’ün temel amacı, sağlık sektöründeki geniş kapsamlı bir giriş sayfası olmasıydı. Ancak, pek ilgi görememiş ve bilinmeyen hizmetler arasına girmiştir. Bu sebeple, Google bilinmeyen ürünler arasında yerini almaktadır.

Google Takeout

Google verilerinizin arşivini yapmak ve bilgisayarınıza indirebilme hizmeti sunan Google Takeout, kullanıcıların pek bilmediği ve kullanışlı bir üründür.

Google Sketchup

Google hizmetleri arasında, 3D nesneler oluşturmak için son derece yararlı hizmetlerden birisidir. Topluluklar tarafından ortaya çıkmış nesnelere ulaşabileceğiniz bir galeridir. Bu sebeple, Google sketchup faydalı ve yararlı ürünler arasındadır.

Google Sites

Size ait kişisel içerikleri paylaşabileceğiniz bir platformdur. Gizli ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz işlemlerle de, sağlıklı bir kullanım sunmaktadır.

Google Correlate

Veri örnekleri arasındaki desenleri bulmayı sağlayan Google Correlate ürünü, kullanıcılar için ihtiyaç duyulan bir sisteme sahiptir.

Google Hotpot

Yemek öneri sitelerinin yanı sıra biraz tuhaf görünse de, Google Hotpot ürünü hala aktiftir. Bu hizmetin, Google Places ile entegre olduğunu da belirtmek isteriz. Google bilinmeyen hizmetleri arasında yer alan bir uygulama olduğunu da belirtmeliyiz.

Youtube Feather

Youtube’un bir alt ürünü olan Youtube Feather, 2009’da ortaya çıkan bir hizmettir. Youtube sitesini rahatlatmak, web tarayıcıyı hızlandırmak ve hafifletmek amacını güden bir sistemdir.

Panoramio

Kullanıcıların resim veya fotoğraflarını Google Maps üzerinden paylaşmasına imkan veren bir fotoğraf paylaşımı platformudur. Birçok insan tarafından tercih edilmesi, ne denli aktif bir uygulama olduğunu göstermektedir.

What Do You Love

Google ürünlerinin araştırılması, farklı aramalar ve basit bir sonuç sayfası olma özelliği taşımaktadır. Google ürünleri hakkında bilgi sahibi olmanız içinde önemli bir uygulamadır.

Google Hizmetlerindeki Gelişim

Dünya’daki en fazla ziyaret edilen olmaz özelliği taşıyan Google, bilinen ve bilinmeyen birçok servise sahiptir. Yaşamımızda büyük bir yeri olan Google, kullanım sıklığı ve faydalarıyla birlikte, deyimlere konu olmaya kadar ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. 1998’de M.Brin, Lawrence E.Page, Sergey M. Tarafından kurulduktan hemen sonra, internet hayatında en önemli servisler arasına girmiştir. Bilinen servis ve ürünlerden ziyade, bilinmeyenleri de anlatmak ve sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Chrome Remote Desktop

Uzaktan masaüstü ismi altında hizmet veren önemli bir servistir. En kolay tanımıyla söylemek istersek, güvenilir bir şekilde verilere erişebilme ve farklı kullanıcıların bilgisayarına ulaşımı sağlamaktadır. Bu sistemin, Chrome Web Mağazası tarafından sunulmuş ve sadece Android işletim sistemi uyumlu cihazlarda kullanıldığını da eklememiz gerekiyor. Aynı mantık ve sistemle sunulan uygulamalardan farkı ise, ücretsiz olmasıyla kullanıcılarını memnun etmesidir. Google bilinmeyen hizmetleri nedir? Diyorsanız, yukarıdaki ürünleri inceleyebilir ve Google güvencesiyle sunulan işlevsel uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

Yazı içeriğinde bulabileceğiniz bilgiler

Yorum yapın