Samsung Galaxy Xcover 4 Ne Kadar Dayanıklı Bir Telefon?

Akıllı telefonlarda dayanıklılık konusu ne kadar önem verilen bir konu haline geldiğiyse akıllı telefon markaları da artık bu konuda o derece yüksek teknolojilere sahip olan akıllı telefon serileri piyasaya sürmeye başladı. İlk olarak bu alanda özel seri üretimler yapan firmalar öne çıkmaya başlamıştı. Daha sonra ise standart akıllı telefon üretimi yapan birçok markanın da yine akıllı telefonları için ekstra dayanıklılık serilerine sahip olan versiyonları yayınladıklarını gördük.

Bu markalardan birisi de Samsung oldu. Beğeni toplayan ekstra özelliklere sahip olan akıllı telefonları ile öne çıkan markalardan biri olsa da bunun dışında artık son dönemde askeri şartlara dayanabilen Samsung akıllı telefonları görmeye de başladık.

Bu akıllı telefonlardan birisi de Samsung Galaxy Xcover 4 serisi akıllı telefonları oldu. Yayınlandığı andan itibaren beğeni toplayan serinin son akıllı telefon modeli olan Samsung Galaxy Xcover 4 akıllı telefonları ile beraber Samsun ne kadar başarılı bir teknolojiyi kullanıcılara sunuyor? Telefon ne kadar dayanıklı daha detaylı olarak inceleyelim.

Samsung Galaxy Xcover 4 IP68 Sertifikasına Sahip

Öncelikle telefonun en basit özelliğinden başlayarak en yüksek dayanıklılık özelliğine doğru ilerlemememiz gerekecek. Telefonun bu noktada diğer birçok akıllı telefon modelinde olduğu gibi öncelikle IP68 sertifikası dikkat çekiyor.

Suya dayanıklı akıllı telefon modelleri içerisinde en çok aranan özelliklerden biri olan IP68 sertifikası özelliği Samsung Galaxy Xcover 4 serisinde de ilk karşımıza çıkan özellik oluyor. Buraya kadar akıllı telefonlarda olan bir özelliklerden bahsediyor olsak da bundan sonraki aşamalardan ise çok daha yüksek dayanıklılık değerlerinden bahsetmek gerekecek.

Çok Yüksek Sıcaklık ve Çok Düşük Sıcaklık Dayanıklılığı

Şimdi geçelim Samsung Galaxy Xcover 4 akıllı telefonunun dayanıklılığını öne çıkarak ayrıcı özelliklere. Normal şartlar altında hemen her akıllı telefonun çalışabileceği bir sıcaklık değeri bulunuyor. Bu sıcaklık değeri aşıldığında ya da bu sıcaklık değerine erişildiğinde akıllı telefon kullanılmaz hale geliyor. Birçok akıllı telefon modelinde bu değerler 50 derece gibi değerler olarak karşımıza çıkıyor.

Fakat Samsung Galaxy Xcover 4 serisinde çok daha yüksek sıcaklık değerlerine 75 derece ve üzeri sıcaklık değerlerine bile ulaşıldığında telefon çalışmaya devam ediyor. Aynı durum telefonun düşük sıcaklık değerinde kullanımında da olduğu gibi geçerli. Bu kullanımda da telefonun – 45 derecelere kadar düşse bile çalışabileceği belirtiliyor.

Tabi bu değerlerin laboratuvar ortamında da test edildiğini ekleyelim. Yani Samsung Galaxy Xcover 4 serisi bu değerlere ulaşmış olan ve yüksek, alçak ısı değerlerinde çalışmayı başarmış olan bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy Xcover 4

Düşmelere Ve Titreşime Karşı Dayanıklı

Bunun dışında telefon düşmeye karşıda ekstra bir koruma sağlamakta. Bu durum içinde şöyle bir açıklama yapabiliriz. Standart bir akıllı telefon 1 metre gibi bir yükseklikten düşse bile telefonda kalıcı hasarlar ortaya çıkabiliyor. Fakat Samsung Galaxy Xcover 4 serisinde bunun için ekstra koruma sistemi kullanılması ile beraber telefon 3-4 metre yükseklikten düşse bile telefonda herhangi bir arıza durumu meydana gelmiyor. Bu noktada da seri oldukça dayanıklı.

Tüm bunların dışında yeni seri akıllı telefonların ayrıca titreşime karşı da dayanıklı olduğunu belirtelim. Sürekli olarak titreşimin bulunduğu bir ortamda uzun süreli olarak titreşime maruz bırakılmasına karşın sisteminde ya da çalışma standartlarında bir sıkıntı yaşanmayan akıllı telefonların kısacası hemen her askeri şarta uyumlu telefonlar olduğunu belirtelim.

Yorum yapın