Samsung Galaxy S9 tek kamera Galaxy S9+ çift kamera gelecek

Apple firmasının Plus modellerinde tercih ettiği çift kamera özelliğine Samsung’da uyacak gibi duruyor. Apple ile Samsung arasında kıyasıya devam eden rekabet artık farklı bir boyuta taşındı. Apple firmasının son yıllarda ürettiği amiral gemi telefonlarının Plus modellerinde tercih ettiği çift kamera özelliğine artık Samsung’da ayak uyduracak söylentisi çıktı. 2018 yılı içerisinde karşımıza çıkacak olan Galaxy S9 modelinde tek arka kamera kullanacak olan Samsung firmasının Galaxy S9 +  modelinde ise çift arka kamera tercih edeceği söylentileri dilden dile dolaşmaya başladı bile.

Bu özellik dışında bir diğer yenilik ise telefonlarının ekran gövde oranların da olacak gibi duruyor. Son yıllarda oldukça dikkat çeken ekran özeliklerini kullanıcılarının hizmetine sunan Samsung firmasının özellikle Galaxy S9 modelinde ekran gövde oranını arttırmak istediği gelen detaylar arasında. Telefonda bulunan ekran çerçevelerini daha ince hale getirmeye gayret gösteren firma bu sayede telefonun ekran kullanım alanının daha da artmasını sağlayacak gibi duruyor.

Arka panel değişiyor

Bugüne kadar alışılmış tasarımların dışına çıkmaya hazırlanan firmanın özellikle arka panel konusunda da değişikliğe gitmesi bekleniyor. Daha önce ürettiği modellerde kamera ve flaşını dikey olarak yerleştiren firmanın bu sefer tercih edeceği detayın yatay olarak gelmesi dikkat çeken özellikler arasında gelecek. Aynı zamanda telefonlarında bulunan parmak izi okuyucu sensörünü de telefonun arka tarafında monte etmeyi düşünen Samsung firması bu attığı adımlar ile bakalım ne kadar başarılı olacak merak konusu.

Ancak kullanıcılarının sadece Galaxy S9+ modellerinde çift arka kamera konusunda büyük bir hayal kırıklığı yaşaması bekleniyor. Bu tarz bir özellik ile gelmesi muhtemel bu telefon bakalım kullanıcılar tarafından nasıl bir not alacak bekleyip göreceğiz.

“Samsung Galaxy S9 tek kamera Galaxy S9+ çift kamera gelecek” üzerine bir yorum

  1. Ben samsung kullanıcısıyım yıllardır çok memnundum ama ilerleyen zamanlarda apple çift kameralı telefon üretmeye başladı başlayalı ıphon lar daha çok dikkatimi çekmeye başladı samsung unda bu konuda ilerleme yapmasını istiyorum yoksa bir samsungçuyu daha kaybedecek.

    Cevapla

Yorum yapın