Andorid Oreo 8.1 ile gelecek olan yenilikler

Google firmasının son zamanlarda en çok merak edilen yeni güncellemesi Andorid Oreo 8.1’de karşımıza çıkması beklenen özellikleri buradan sizlere açıklamak istiyoruz. Son güncellemesi üzerinde yaptığı yenilikleri duyuran Google bakalım kullanıcılarına ne gibi özellikleri bir arada sunmaktadır.

Sinir ağları

Cihazınızda bulunan uygulamalarda meydana gelen gecikmelerin önüne geçecek olan bu özellik sayesinde cihazlarınız artık daha stabil çalışır bir duruma gelecektir. Bu özellik sayesinde kullanmakta olduğunuz cep telefonlarınız ile birlikte cihazınızın performansında ciddi bir artış meydana gelmiş olacaktır. Bu yüzden son gelecek olan Andorid Oreo 8.1 güncellemesini mutlaka cihazlarınıza indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulama sayesinde telefonlarınızın gerçek performansları %100 olmasa da ortaya çıkmış olacaktır.

Pixel Visual Core

Aslında bu özelliğin birçok Android kullanıcısının ilgilendirmediğini belirtmek istiyoruz. Google’un kendine has geliştirdiği Pixel telefonlarında işe yarayacak olan bu özellik diğer kullanıcıları pek fazla ilgilendirmiyor. Ancak bu uygulama da teknolojik olarak gelişmeleri yakından takip etmenize yarayacak özellikleri bizlere sunmaktadır.

Güvenli gezinme

İnternet bağlantısı üzerinde dolaşan zararlı yazılımlar cihazlarımızın zaman içerisinde sorunlar yaşamasına neden olmaktadır. Bu yüzden sizlerde cihazlarınızda bulunan bu sorunları Andorid Oreo 8.1 güncellemesi ile ortadan kaldırabilirsiniz. Bu son sürümü cihazlarınıza indirerek cihazlarınızın daha stabil çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bildirimlere sınırlama

Cep telefonlarımıza zırt pırt gelen bildirimler aslında can sıkıcı bir hal almaktadır. Ya bu bildirimlerden temelli kurtulmak için bildirimleri kapatıyoruz yada uygulamanın göndermiş olduğu bütün bildirimleri almak durumunda kalıyoruz. İşte bu güncelleme sayesinde artık uygulamalar sizlere gün içerisinde sınırlı sayıda bildirim gönderme şansını bulacaklardır.

Bluetooth göstergesi

Şarjımızı çok fazla tüketen uygulamaların başında gelen Bluetooth uygulaması ile artık cihazınızın ne kadar tüketim harcadığınız görme şansınız olacaktır. Bu yüzden sizlerde mutlaka ama mutlaka son güncellemeyi telefonlarınıza indirerek bu özellikleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bilgileri doldurma

Cep telefonlarımızdan mail adreslerimize veya diğer bu tarz işlemleri yaparken devamlı olarak karşımıza çıkan bilgileri doldurmak zorunda kalıyoruz. İşte bu yüzden de son güncelleme sayesinde bu kayıt altına almak istediğimiz bilgileri artık tek tuşla kolay bir şekilde yapma fırsatını bulacağız.

Parmak izi okuyucularda yeni özellik

Aslında birçok verinin hali hazırda bulunduğu cihazlarımızda güvenlik açıkları bulunmaktadır. özellikle parmak izi okuyucu sensörlerinin hayatımıza girmesinden sonra karşımıza çıkan güvenlik açığı biraz olsun düzeldi. Andorid Oreo 8.1 güncellemesi ile birlikte bu tarz bir güncelleme ile artık bir kez yanlış girilen parmak izi sayesinde bir daha telefona erişime sağlama imkanı bulunmayacaktır. Bu da karşımıza çıkan güvenlik açıklarının giderek azalmasına neden olacaktır.

Yorum yapın