BMW 4 Serisi 418i Gran Coupe Ultimate M Sport 2017 model teknik özellikleri

250 Bin TL civarında bir rakama ikinci el piyasalarında rahatlıkla bulunacak olan BMW 4 Serisi 418i Gran Coupe Ultimate M Sport modelinin merak edilen teknik detaylarını sizlere açıklamak istiyoruz. BMW markasının güvencesi ile satılan bu aracın teknik donanımları gerçekten tatmin edici boyutlarda karşımıza çıkıyor.

BMW 4 Serisi 418i Gran Coupe Ultimate M Sport Genel özelikleri

Binek araçlar kategorisinde üretimi yapılan bu aracın D segment bir araç olduğunu belirtmek istiyoruz. Coupe 4 kapı olma özelliği bulunan aracın 2017 yılında yeni kasası karşımıza çıktı. Yıllık vergi konusunda ise 517 TL iki dönem vergisi bulunmaktadır. Aracın şanzıman modeli ise otomatik 8 ileri vites teknolojisi ile üretilmiştir. Arkadan çekiş özelliği bulunmaktadır.

BMW 4 Serisi 418i Gran Coupe Ultimate M Sport motor özellikleri

Benzinli motoru bulunan bu aracın 3 silindiri bulunmaktadır. Motor hacmi olarak ise 1499 cc’lik motoru bulunan aracın 220 NM tork değeri vardır. Hızlanma süresi ise 10 saniyenin altında olmasına karşılık biraz yavaş. Sadece 9,6 saniyede 100 km’ye çıkmaktadır. Ortalama bir saatte aldığı yol ise 210 KM’dir.

BMW 4 Serisi 418i Gran Coupe Ultimate M Sport yakıt özellikleri

Aslında bu tarz araçların en çok merak edilen özelliklerinden olan yakıt performansı bu aracın oldukça azdır. Benzinli olmasına rağmen şehir için tüketiminde 6,5 litre gibi bir tüketim sarf eden aracın şehir dışı yakıtında ise 5 litrenin altında yani 4,5 litrelik bir tüketimi söz konusudur. Ortalama tüketim de ise 5,2 litrelik tüketimi aracın oldukça az yakan bir araç olduğunu göstermektedir. Bunun nedeni ise yeni nesil motor seçeneklerinde BMW’nin kendi motorlarını tercih etmesi etkili olmuştur. Aracın yakıt depo hacmi ise 60 litredir.

Yorum yapın