Renault Megane 1.5 dCi Icon teknik özellikleri

Renault firmasının 2017 yılı içerisinde en çok satan modellerinden olan Megane modelinin 2017 model 1.5 dCi modelinin merak edilen teknik özeliklerini buradan siz değerli okurlarımız için açıklamak istiyoruz.

Fiyat olarak aracın ikinci el piyasalarında 110 Bin TL ile 120 Bin TL arasında değişen fiyatları bulunmaktadır. Dizel motor seçeneği ile satışa sunulan bu aracın seri üretimine 2017 yılı içerisinde başlandı. 2018 yılında da aynı kasa ile karşımıza çıkması beklenen Renault firmasının bu aracının beygir gücü ise 125 HP olarak karşımıza çıkıyor. Son derece tatmin edici bir çekiş gücü bulunan bu aracın motor hacmi ise 1498 cc’dir. Aynı zamanda önce çekiş özelliği olan bu aracın sedan bir araç olduğunu da belirtmek istiyoruz.

Manuel ve otomatik vites özellikleri ile satışa çıkan bu aracın manuel ile otomatik vites seçenekleri arasında ikinci elde 6-7 Bin TL fark oynamaktadır. Şu an için araba piyasalarının çok yüksek olmasından dolayı fiyatı biraz pahalı gelen bu aracın performans olarak tatmin edici özellikte bulunması ise araca olan talebin artmasına neden olmaktadır.

Yakıt olarak da oldukça tatminkar bir yakıt performansı sunan aracın şehir içinde 5.1 litrelik tüketim gerçekleştirdiğini, şehir dışı tüketiminde ise 4.2 litre ile az yakan modeller arasında olduğunu belirtmek istiyoruz. Araç hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenmek için yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın