Opel Corsa 1.3 CDTI Enjoy 2017 model teknik özellikleri

Opel markası ülkemizde en çok satılan araç modelleri arasında ilk sıralarda kendisine yer bulmaktadır. Özellikle de Corsa modelinin oldukça fazla satılmasının nedeni hem fiyatının uygun olması hem de yakıt konusunda kullanıcılarını üzmeyen bir araç olmasıdır.

Opel Corsa 1.3 CDTI Enjoy Genel özellikleri

Aracın araç tipi olarak B segment araçlar kategorisinde bulunduğunu belirtmek istiyoruz. 5 kapılı olan bu aracın motor seçeneği ise dizel ve 4 silindirlidir. 2015 yılında son kasası ile karşımıza çıkan Corsa modelinin 2017 yılında da aynı kasa ile karşımıza çıktığını belirtmek istiyoruz. Motor gücü olarak ise 95 HP’lik performansı bulunan aracın önden çekiş özelliği bulunmaktadır. vergi olarak ise yıllık vergisi Opel Corsa 1.3 CDTI Enjoy modelinin 323 TL olarak iki taksit halinde ödenmektedir.

Opel Corsa 1.3 CDTI Enjoy motor özellikleri

Motor kapasitesi olarak 1248 cc’lik bir motoru bulunan bu aracın maksimum beygiri ise 95 olarak karşımıza çıkmaktadır. Tork seviyesinde ise 190 NM tork kapasitesi bulunmaktadır. aracın 0 KM’den 100 KM’ye çıkış süresi ise 13,5 olarak test edilmiştir. Aslında B segment bir araç için fena sayılmayacak bir süredir. Azami sürat olarak ise Opel Corsa 1.3 CDTI Enjoy modelinin saate 182 km hıza ulaştığını belirtmek istiyoruz.

Opel Corsa 1.3 CDTI Enjoy yakıt tüketimi

En az yakan araçlar listesinde her zaman ilk sıralarda bulunan Opel Corsa 1.3 CDTI Enjoy modelinin şehir için tüketimde bile 4 litrenin hemen altında bir tüketim gerçekleştirdiğini belirtmek istiyorum. Şehir için tüketiminde 3.4 litrelik bir tüketim gerçekleştiren bu aracın şehir dışında ise 3 litrelik bir tüketim gerçekleştirdiğini belirtmek istiyoruz. Ortalama tüketim konusunda ise 3.2 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır. yakıt deposu olarak ise Opel Corsa 1.3 CDTI Enjoy modelinde 45 litrelik bir depo bulunmaktadır.

Yorum yapın