Samsung Galaxy S8 Hakkında Yeni İddialar Geliyor !

Samsung Galaxy S8 Hakkında Yeni İddialar Geliyor

Samsung’un bu sene en başarılı amiral gemisi modellerinden biri olacağı iddia edilen Note 7 akıllı telefonları, sene içerisinde büyük umutlar beslenerek piyasaya sürülmüştü. Samsung tarafından piyasaya sürülen akıllı telefon serilerinin yeni nesil akıllı kalem seçenekleri, iris tarayıcısı eklentisi gibi birçok eklentisi ise markanın bir hayli öne çıkmasını sağlamış ve haliyle ilk satış rakamlarında da Samsung kendi rekorunu kırmıştı. Fakat bu toz pembe sayfa Note 7 serisinin alev almaya başlamasıyla son buldu. Tamamen üretimi duran modelin Samsung’a maliyeti ise beklenmedik kadar yüksek. Samsung Galaxy S8 serisiyle beraber kaybettiği tüm itibarı ve oluşan tüm zararı da kapatmak isteyen teknoloji devinin yeni amiral gemisi modelinde ise kullanıcılara sunacağı yeniliklerde bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Kulaklık Girişleri Tamamen Değişebilir

Samsung Galaxy S8 serisi için sürekli yeni gelen özellik iddialarına son olarak eklenen ise kulaklık girişi tercihleri oldu. Kulaklık girişlerinde Apple’ın yaptığı gibi bir değişikliğe gideceği ve kulaklık girişlerini tamamen kaldıracağı bunun yerine Apple’ın iPhone 7 telefonunda kullandığı gibi şarj portu kullanılacağı yeni iddialardan bir tanesi.

Kulaklık girişi tercihi ile gündem olacak gibi duran Samsung Galaxy S8 serisi hakkında ortaya atılan son iddialarda bununla sınırlı değil. Bunun dışında markanın ekran çözünürlüğü konusunda da bazı detaylar paylaşıldı. Ekran teknolojisinde 4K çözünürlüğü tercih edeceği düşünülürken yeni iddia ile markanın 2K çözünürlük yani QHD teknolojisini kullanmaya devam edeceği belirtildi. Fakat bir fark olacak bu fark ise RGB Super AMOLED ekran tercihi. Haliyle artık Samsung Galaxy S8 ekran konusunda da çok daha başarılı sonuçlar sunacak.

Ana Ekran Tuşu Olmayabilir

Samsung Galaxy S8 hakkında ortaya atılan son iddia ise ana ekran tuşunun artık kullanılmayacağı. Yine Apple’ın iPhone 8 serisinde menü tuşunu kaldıracağı iddiasında olduğu gibi Samsung Galaxy S8 serisinde de artık menü tuşunun kalkacağı ve menü tuşunun ana ekran üzerine entegre edileceği belirtiliyor. Tüm bu iddiaların ne kadar doğru? Samsung değişiklik tercihinde kararlı mı? Şimdilik resmi bir açıklama olmadığı için bunları söylemek zor. Kesin olan şey ise Samsung’un Note 7 zararını kapatmak için sıkı bir çalışma yapacağı.

Yorum yapın