Samsung Galaxy C7 Özellikleri Ve Satış Fiyatı

Sürekli yeni seri akıllı telefonları ile gördüğümüz Samsung, artık ana seri modelleri kadar orta segment üyelerine de yer vermeye başladı. Özellikle son dönemde biraz daha uygun fiyatlı olması ile beraber orta segment akıllı telefonları çok daha fazla satan markanın bu alanda öne çıkan markalarından birinin de Samsung Galaxy C7 serisi olduğunu da belirtelim.

Samsung Galaxy C7 Ne Gibi Özelliklerle Beraber Geliyor?

Orta segment akıllı telefonların içerisinde aranan modellerden biri olan Samsung Galaxy C7 serisinin öne çıkmasını sağlayan ise birçok özelliği bulunuyor. Peki Samsung C7 serisini öne çıkaran özellikler neler? Ne gibi farklar ile beraber Samsung C7 geliyor? Tüm bu özelliklerine karşı telefonların fiyatları ne kadar? Daha detaylı ele alalım.

Tasarım Detayları

Tasarım konusunda Samsung Galaxy C7 serisinin genel olarak Samsung klasını koruduğunu da belirtelim. Genel olarak tasarım konusunda çok fazla farklılığı olmasa da buna karşın telefonu görsel yönden öne çıkarak mini değişikliklerde öne çıkmıyor değil. Tam orta kısımda yer alan ana arka kamerası ve %74 üzerinde ekran gövde oranıyla beraber beğeni toplayan bir tasarıma sahip olan akıllı telefonların sadece 6.8 mm kalınlığında da olduğunu belirtelim.

Bununla beraber telefonun en büyük ayrıcalığı hem çerçevede hem de kapak kısmında metal malzeme kullanılması. Plastiğe göre çok daha şık bir görüntü ortaya koyan telefonun ayrıca hem çerçeve de hem de kapakta metal kullanması telefonu ekstra olarak ağırlaştırdığı da düşünülebilir. Fakat telefonun 169 gram gibi ideal gösterilen bir ağırlığı olduğunu da belirtelim.

Bunun dışında tasarım konusunda son olarak ele alacağımız konu ise renk seçenekleri. Altın, Gri, Pembe ve Gümüş renk seçenekleri ile 4 farklı model seçeneğiniz var.

Samsung Galaxy C7

Ekran Özellikleri

Tasarımdan sonra ekran özelliklerinden bahsederek işe başlayalım. Samsung Galaxy C7 modelinde ekran kısmında geniş ekran olarak bilinen 5.7 inç seçeneği sunulmuş durumda. Ayrıca Super AMOLED ekran teknolojisi ile beraber Full HD çözünürlük desteği de oldukça kaliteli bir görüntü ortaya çıkarmakta. 16 milyon renk sayısı ve 386 PPI piksel yoğunluk değeri de modelin öne çıkan ekran özellikleri arasında.

İşlemci, Grafik Birimi Ve Ram Bellek

Teknik özellikler konusunda Samsung Galaxy C7 serisinin orta segment iyi bir telefon olduğunu belirtmiştik. Bu noktada telefonun ilk olarak 8 çekirdek Snapdragon 625 işlemcileri dikkat çekiyor. 64 bit desteği bulunan işlemcinin 2.0 GHz değeri ise Samsung C7 serisinin oldukça olumlu bir performans ortaya koymasını sağlıyor. Grafik biriminde de yine Qualcomm işlemcileri ile beraber geldiğini bildiğimiz Adreno 506 serisi yer almakta.

Genel olarak bakarsak bu noktada da hem grafik işlemcisinin hem de ana işlemcinin oldukça performanslı ve telefonu öne çıkaran bir özellikler olduğunu da ekleyelim. İşlemci serileri dışında gelelim Ram bellek miktarlarına. İşlemci performansını daha da arttıracak olan 4 GB Ram seçeneği ile beraber telefonun üst segmente yaklaşan bir performans değeri sunduğunu da ekleyelim. Zaten bu modelde üst segment serilerine geçiş modellerinden bir tanesi. Ram belleklerinin tipi ise LPDDR3 tipi olarak öne çıkmakta.

Samsung Galaxy C7

Dahili Depolama ve Artırılabilir Hafıza

Dahili depolama birimi olarak telefonun giriş modelinde 64 GB seçeneği kullanılmış. İlk etapta oldukça yeterli görülen dahili depolama hafızasını tabi ki bu seride de harici kartlar ile yükseltmeniz mümkün kılınıyor. Artırılabilir hafıza limiti ise toplamda 128 GB olarak belirlenmiş.

Samsung Galaxy C7 Kameraları

İşlemci, Ram bellek ve depolama birimi derken gelelim telefonun kamera özelliklerine. Kamera konusunda arka kamera seçiminde 16 MP gibi yüksek bir değer seçen Samsung arka kamera teknolojilerinde ise HDR, Otomatik odaklama, Sesli komut, Yüz tanıma, Panorama, Seri çekim modu gibi teknolojileri desteklemekte. Ayrıca arka kamerada yer alan Çift tonlu çift LED aydınlatmanın da düşük ışık altında çekime ne derece katkı sağladığı tartışılmaz.

Bu özellikleri ile beraber Samsung Galaxy C7 serisinin kameraları Full HD çekim yapabilmekte. Aslında kameraların 4K ya da 2K çekim yapabilecekleri düşünülüyordu fakat 16 MP değerine rağmen kameraların sadece Full HD çekim yapabildiğini de belirtelim.

Arka kamera bir kenarda dursun ön kamera için Samsung Galaxy C7 serisinde 8 MP seçeneğine yer verildiğini de ekleyelim. Ayrıca ön kamerada da yine sesli komut sisteminin kullanılması selfie özellikli bir telefon olmasını da öne çıkaran detaylar olarak gösterilmekte.

Samsung Galaxy C7

Batarya Dolumu Ve Pil Kapasitesi

Gelelim teknik özellikler konusunda Samsung Galaxy C7 serisinin son özelliklerine. Bu noktada telefonun batarya özellikleri öne çıkmakta. 3300 mAh değerine sahip olan bir batarya ile beraber gelen telefonun şarj noktasında ise yine Micro-USB seçeneği sunmakta.

Samsung Galaxy C7 serisini öne taşıyan özelliklerden biri olarak dikkat çeken bir diğer özelliğin ise hızlı şarj özelliği oldu. Hızlı şarj özelliği ile beraber toplamda şarj için 95 dakikalık bir süre gibi bir seçeneği sunan modelin tam dolum süresi de şarj kısmında kullanıma göre değişiyor.

İşletim Sistemi Desteği

Samsung Galaxy C7 serisi işletim sistemi olarak Android 6 serisi ile geliyor. Telefonun Android Nougat desteği alıp almayacağı ise tam olarak netlik kazanmamış bir detay olarak dikkat çekiyor.

Fiyatı

Tüm bu özellikleri ile beraber ülkemizde de en çok satılan modellerden biri olan Samsung Galaxy C7 serisi 1.600 – 1.700 TL arasında bir satış fiyatına sahip. Fiyat konusunda telefonu almadan önce mutlaka birkaç farklı yere bakmanızı öneriyoruz. Özellikle indirim kampanyalarında bu seride ciddi oranda kampanyalar yapılabiliyor.

Yorum yapın