(rOS) ; Apple Yeni Bir İşletim Sistemi Yapıyor !!

Teknoloji devi Apple’ın, bu yeni teknolojiyi kontrol etmek için özel bir yonga seti içeren elbette iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X ile son nesil telefonlarla güçlendirilmiş gerçeklik üzerinde hala çok çalıştığını çok iyi biliyoruz. Şimdi, en yeni raporlar, Apple’ın First-Ever AR kulaklığı için yeni bir işletim sistemi oluşturduğunu belirtti.

IOS, tvOS, watchOS biliyoruz, ancak sanal gerçeklik için Cupertino firmasının yeni işletim sistemi olacak olan rOS‘u daha önce tanımadık. Teknoloji devi Apple, yeni başlatılan amiral gemisi cihazları olan iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X ile güçlendirilmiş gerçeklik dünyasına girdi.

Teknoloji devi Apple, bu yeni teknolojiyi kontrol etmek için özel yonga seti içeren elbette iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’in en yeni nesil telefonlarıyla artırılmış gerçeklik üzerinde çalışıyor.

Ancak paralel olarak ve yeni sözleşmeler almaya ve her şeyden önce geliştiricileri daha fazla içerik ve uygulama yaratmaya ikna ederken, sanal gerçeklikte çalışıyorlar.

Oculus (Facebook) ya da Güney Kore devi Samsung gibi devler ve bu segmentte bir süredir yerleşik olan ve HTC gibi devlerle rekabet eden dev Google var. Cupertino firması akıllı telefonlarının ‘bağımsız kulaklık seti’ ile 2019’da sanal gerçekliğe katılıyor.

Teknoloji devi Apple’ın sanal gerçekliğinin gözlükleri 2019’da hazır olacak, ancak nasıl olacak?

Teknoloji devi Apple, kendi ekranı, spesifik bir yonga seti ve işletim sistemi rOS’u ile bir sanal gerçeklik sistemi üzerine çalışıyor. Şu anda, Bloomberg’e göre şirketin adını alıyor ve piyasaya bu isimle çıkması muhtemel.

Apple’ın sanal gerçekliğiyle ilgili bu ilk gözlüklerle ilgili olarak şimdiye kadar bilinen şey, 2019’da hazır olacakları ve dokunmatik kontrollerle, sesli – Siri ile ve başlı jestlerle kulaklıklarla çalışmaya hazır olduklarıdır. Bununla birlikte, piyasaya sürülmesi projenin gelişimine bağlı olarak 2020 yılına kadar ertelenebilir.

Son yıllarda, teknoloji devi Apple, sanal gerçeklik gözlükleri ile ilgili hem tasarım hem de teknoloji patentleri için başvuruda bulunuyor ve kayıt yapıyor. Ve şimdi, bu Bloomberg bilgileri, şirketin geliştirmeye devam ettiği ürünün gerçeğine daha da yakınlaştıracağız. Ancak bundan önce, Apple’ın en yakın devi olan teknoloji devi, artırılmış gerçeği kullanmaya devam etmek ve aynı zamanda yeni sanal gerçeklik platformuna uygulamak için araştırmaktır.

Peki, bunun hakkında ne düşünüyorsun? Görüşlerinizi ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmanız yeterlidir.

Yorum yapın