Renault Clio 5 Tanıtımı

Renault Clio 5 Tanıtımı

Renault her zaman ki gibi yaptı yapacağını satış rekorları kıran Renault clio göz kamaştıran tasarım, son teknolojik donanımları ve yakıt tasarrufu sağlayan ve en kapsamlı güvenlik sistemlerinin kullanıldığı cliolar bu yılda en çok satanlar listesinden inmeyecek gibi…

Renault Clio Dizaynı

Öncelikle aracın dizaynından bahsedelim, Renault clio araçların tasarımı oldukça şıktır. İç dizaynı kaliteli tarz döşemeleri deri direksiyon dokunmatik 10 inçlik geniş ekran medya playeri sayesinde sportif ve şık görünmektedir. Dış dizaynı clio 5 dizaynı önceki modelleri gölgede bırakacaksportif görüntüsü bulunmaktadır. LED puro vision farları ile ilk olarak aydınlatmasındaki dizayn göze çarpıyor. 16 alaşım ve elmas kesim jantları ile tasarım daha dikkat çekici geliyor. Muadili olan araçların çok daha altında bir fiyatla satışa çıkarılması da clio otomobilin en popüler otomobiller arasında olmasının en önemli sebeplerindendir. 300 l gibi geniş bagaj kapasitesi vardır.

Motor donanımı

1.0.sce 72 BG benzinli

tce 100 BG benzinli

1.3 tce 130 BG benzinli

Benzinli olan clio otomobillerin motoru 100 km de 5,3 benzin kullanmaktadır. Buda çok az kullanım demektir halk arasında clio otomobillere benzini kullanmaz koklar diye tabir edilir.  Tabi yol durumu, sürüş şekli, hava şartları bu kullanımı artırabilir.

1.5 blue dci 115 BG dizel motora sahip clio otomobillerin motorları turbo özelliğe sahiptir. Yeni tasarımında clio görüldüğü üzere bütün ihtiyaçlara cevap verecek motor çeşitliliğine sahiptir. Renault clio da 3 farklı donanım paketi bulunmaktadır. Bu paketler joy, touch, ıcon

Joy Donanım Paketi

Giriş seviyesindeki clio 5 otomobillerini temsil eder. En boş pakettir. Fakat bazı özellikler opsiyonel olarak eklenebilir. Hız ayar ve sınırlama özelliği, otomatik yanan farlar. hava yastıkları, ayarlanabilir direksiyon,ayarlanabilir koltuk, 15 jant kapağı. R&GO radyo, tek dokunuşlu elektrikli ön cam opsiyonel olarak arka sis farı ve arka park sensörü de eklenebilmektedir.

Touch Donanım Paketi

Joy paketin içeriği olan bütün donanımlar bulunmakta joy paketten ayrı arka park sensörü, tek dokunuşta çalışan arka camlar. 16 alaşım jantlarılar bulunmaktadır.

Icon Donanım

Icon donanım paketinde elektronik dikiz aynası arka disk fren c seklinde LED’i farlar,  LED stoplar, otomatik klima yağmur sensörü, auto-hold özellikli park freni, eller serbest Renault card sitem ayarlanabilen dijital gösterge paneli karartılmış arka camlar. 16 elmas kesim alaşım jantlar bulunmaktadır.

Ayrıca bu özelliklerin dışında Stop start ışığı vardır. Aracın stop ve start anında ışık gösterge paneli çalışır. Stop start özelliği vardır. Trafik halindeyken durup kalmanız gereken durumlarda Aracın frenine bastığınız zaman aracın motoru durur, hareket edince çalışır, Budayakıt tasarrufu sağlar.

Clio güvenlik sistemleri

Clio güvenlik siteminde son teknolojik ve en güvenli fren sistemi kullanılmaktadır.

  • ABS anti-lockbraking sistem kilitleme karşıtı frenleme sistemi
  • AfU otomatik acil fren sistemidir.

Yorum yapın