Renault Clio 1.5 dCi SportTourer Joy 2017 model teknik özellikleri

2016 yılında yeni kasası ile karşımıza çıkan Renault Clio 1.5 dCi SportTourer Joy modelinin 2017 model kasası da aynı tarzda kullanıcıların hizmetine sunuldu. Station Wagon kasa tipine sahip olan bu aracın B segment kategorisinde üretildiğini belirtmek istiyoruz. Manuel 5 ileri vites olan bu aracın  ikinci el piyasalarında 62 Bin TL ile 70 Bin TL arasında değişen fiyatları bulunmaktadır.

Renault Clio 1.5 dCi SportTourer Joy Genel özellikleri

Dizel motor seçeneği ile üretilen Renault Clio 1.5 dCi SportTourer Joy modelinin 4 silindir motor tipi bulunmaktadır. 1461 cc’lik motor hacmi bulunan aracın beygiri ise 75’dir. Tork kapasitesi olarak ise 180 NM Tork değeri bulunan aracın 100 KM’ye çıkış süresi ise 15 saniye. Yani oldukça hantal bir araç olduğunu bizlere göstermektedir. Azami olarak saate aldığı ortalama sürat ise 165 KM’dir.

Renault Clio 1.5 dCi SportTourer Joy yakıt tüketimi

Aracın dizel EURO 5 yakıt tercih ettiğini belirtelim. Şehir içi tüketime 4,9 litrelik bir tüketim gerçekleştiren Renault Clio 1.5 dCi SportTourer Joy modelin şehir dışı tüketimi ise gayet tatmin edici ve 3,5 litredir. Ortalama tüketim konusunda 4 litrelik bir performansı bulunan bu aracın depo hacmi ise 45 litre olarak yer almaktadır. Renault Clio 1.5 dCi SportTourer Joy modelinin merak ettiğiniz teknik detayları bunlardır. Aklınıza takılan diğer sorular için yorum kısmından bizlerle iletişime geçebilirisiniz.

Yorum yapın