iPhone x Zil Sesi Yükleme

Apple’ın yeni iPhone x tanıttıktan sonra iPhone X diğer iPhone telefonlarından ayırmak için IPhone x yeni bir özellik olarak zil sesi özelliğini getirdi. Fakat seni beğenen yani iPhone x dışında, eski iPhone modeline iPhone x zil sesi eklemek mümkün oldu.  Iphone x eklenen zil sesleri dışında iPhone’un  diğer modellerine de zil sesi eklemek için artık yol  bulunmuştur. Sadece görüntüsü ile değil onuncu yılına özel yeni bir özellik olarak zil sesini eklemesi kullanıcılara oldukça memnun etti.  ama bu fiyatı ile değil özellikleriyle.  iPhone  yeni özel zil sesi o kadar da güzel olmasa bile Farklı olarak yeni bir zil sesi gelmesi bile bir ayrıcalıktır. Neyse ki iPhone modellerine farklı bir zil sesi eklemek mümkün. Bu yöntem sadece Iphone 8 de denenmiş olsa da diğer iPhone modellerinden yani Iphone x de bile halen geçerlidir.  profesyonel  tasarımı ile yüz tanıma sistemi gibi birçok özelliği barındıran iPhone x Gerçekten bu sene damgasını vuran telefonları arasında yer almaktadır.  Türk teknolojileri tarafından 2017 yılının en iyi telefon olarak seçilen iPhone x zil sesi, yüz tanıma sistemi  ve bunun gibi birçok özelliği ile damgasını vuran en iyi telefonlar arasında.

peki Phone X zil sesi nasıl eklenir?

Bunu yapmak için öncelikle bilgisayarınıza yani Mac bilgisayarımıza iTunes  indirin.  Eğer daha önce indirmişseniz  tekrar indirmenize gerek yoktur. Yani Silip tekrardan yüklemenize gerek yoktur.

İşlemleri yaptıktan sonra lighting kablo ile Iphone x telefonunuzu bilgisayarınıza düzenli bir şekilde bağlayın.

Bağladıktan sonra iTunes e Giriş yapın.  Giriş yaptıktan sonra sol bölümde size Tones adlı bölümü görünecektir.  bu bölümde zil sesleri  yani tonlar bulunmaktadır. Yüklemek istediğiniz herhangi bir zil sesine söylemiş olduğumuz bu bölümü sürükleyip atarak veyatta yükle butonuna tıklayarak zil sesini ekleyebilirsiniz.  iPhone ile ilgili gelen  zil sesleri gerçekten farklı bir yaklaşım katmaktadır.  Bununla birlikte Tones bölümüne yüklediğiniz  zil seslerini telefonda aktifleştirmek için:  ayarlar> ses ve titreşim> zil sesleri ne gidin.  Bu bölüme gittikten sonra buradan herhangi bir zil sesini seçebilirsiniz.  zil sesi seçmeniz diğer iPhone’dan gibi gerçekten basit ve kullanışlıdır. IPhone x e  farklı bir zil sesi yükleme yöntemi bu şekildedir.  aynı zamanda iPhone x deki zil sesini farklı bir Iphonelara yükleyebilirsiniz.  bunu yapmanız için tek yapmanız gereken şey iPhone x zil sesini YouTube’tan veya herhangi bir yerden indirip  yukarıda anlattığımız aynı yöntemi kullanarak zil sesini kendi iPhone’nunuza yükleyebilirsiniz. Apple’ın kullandığı zil sesleri genellikle açılış zil  seslerini kullanır.  Bunun dışında kesinlikle bir zil sesi kullanıldığı görülmemiştir.  Tabi iPhone x  bunu değiştirdi.  iPhone x yani apple yeni zil sesi olan Reflection,  yumuşak tonlu ve varsayılan bir zil sesi olarak karşımıza çıkmaktadır.  diğer iPhone’lar için kullanılmaz sunulmamış olan bu ses dosyası Yukarıdaki anlattığımız sistem ile diğer iPhone’larda kullanılabilir. Bu arada şunu belirtelim yeni zil sesinden geliştiricisi olan Guilherme Rambo’nun Twitter hesabından indirebilirsiniz. iTunes 12 sürümü sayesinde Apple telefonlarında zil sesleri için yeni bir mağaza yönlendirmesi ön planda tutuluyor.  Şunu belirtmeden geçmeyelim iPhone’lar için zil sesi formatları .m4r  şeklinde olmalıdır.  Bu arada  iTunes den farklı olarak copytrans  programını kullanarak Alternatif Programı indirebilirsiniz. Kullanımını İnternette çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.  managing bölümünden iPhone unuzu yönetir  aynı zamanda bunda da zil sesi yükleyebilirsiniz.  ancak güvenlik açısından pek bilmediğiniz programları kesinlikle kullanmanızı önermeyiz.

Yorum yapın