Xiaomi Redmi 5 ve abisi olan 5 Plus tanıtıldı

Xiaomi Redmi 5 ve abisi olan 5 Plus tanıtıldı

Uygun fiyatlı amiral gemi telefon sahibi olmak kim istemez ki? Bu yüzden de Xiaomi firmasının son zamanlarda en çok merak edilen telefonlarından olan Xiaomi Redmi 5 ve 5 Plus telefonlarının merak edilen özelliklerini sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Bu iki telefonun tüm detaylarına bir göz atalım.

Xiaomi Redmi 5 teknik özellikleri

Telefon işlemci olarak yine Snapdragon 450 ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Snapdragon’un son sürümünü geçtiğimiz günlerde tanıtmasından sonra düşük bir işlemci ile çıkması aslında fiyat bakımından uygun olmasına neden olan özellikleri arasında ilk sırada geliyor.

RAM konusunda ise telefonda 2 GB ve 3 GB RAM seçenekleri sunan firmanın depolama alanında ise 32 GB’lık bir depolama alanı sunduğunu belirtmek istiyoruz. Ekran konusunda ise oldukça başarılı çözünürlüğe sahip olan 5.7 inçlik boyutu tercih eden firmanın Xiaomi Redmi 5 telefonun Full HD+ ekran çözünürlüğüne sahip durumda.

Arka kamerasında 12 MP çözünürlük sunan Xiaomi firmasının ön kamerasında ise 5 MP tercih etmesi aslında biraz eleştirilerin odağında kalmasına neden oldu. Batarya olarak ise 3300 mAH kapasitesinde batarya bulunduran firmanın işletim sisteminde ise Android 7.1.2 Nougat sunduğunu belirtmek istiyoruz.

Xiaomi Redmi 5 Plus teknik özellikleri

İşlemci olarak Xiaomi Redmi 5 Plus modelinde Snapdragon 625 kullanılmıştır. RAM olarak ise kullanıcılarının hizmetine 4 GB RAM kapasiteli çıkan firmanın depolama alanı konusunda ise 64 GB gibi yeterli denecek bir alan sunduğunu belirtelim. Kamera konusunda Xiaomi Redmi 5 ile aynı özellikleri sunan firma arka kamerada 12 , ön kamerada ise 5 MP çözünürlük sunmaktadır. Batarya olarak ise 4000 mAH kapasitesinde bataryası bulunan telefonun işletim sistemi ise Android 7.1.2 Nougat olarak gelmektedir

Yorum yapın