iPhone Hakkında Bilmediğiniz 7 özellik

Akıllı telefon piyasalarının en çok satılan modellerinden olan iPhone hakkında bilmediğiniz 8 özelliği sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Aslında gözümüzün önünde duran ancak bir türlü keşif edemediğimiz bu özelikleri kullanarak cihazınızı daha yakından tanıma özelliğini bulacaksınız.

Siri özelliği

Aslında birçok iPhone kullanıcısının tercih etmediği bu özellikle hayat kurtaran bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçtiğimiz günlerde ABD’de küçük bir kız çocuğunun Siri yardımı ile annesinin hayatını kurtardığını mutlaka duymuşsunuzdur. Bu yüzden sizlerde sizlere sunulan Siri özelliği sayesinde birçok işleminizi sesli komut yardımı ile yapabilirsiniz. Hatta sirinin son sürümünde öyle bir özelik bizlere sunuldu ki oldukça tatmin edici. Bulunduğunuz nokta üzerinde üzerinizden geçen uçakların hangileri olduğunu siri yardımı ile öğrenebilirsiniz. Siri’ye üzerimden geçen uçaklar hangileri diye komut verdiğiniz zaman Siri sizlere uçakların uçuş kodlarına dair bütün bilgileri aktaracaktır.

Sağlık uygulaması

Sağlık uygulaması da oldukça önemli özelikler arasında yer almaktadır. Cihazınızda bulunan bu uygulama daha önce girmiş olduğunuz ilaçlarınıza başınıza bir durum gelmesi durumunda sağlık çalışanlarının erişmesi hayatınızın kurtulmasına yardımcı olabilir. Bu yüzden sizlerde bu uygulama içerisinde kullanmakta olduğunuz ilaçları ve benzeri birçok işlemi kayıt edebilirsiniz.

Titreşim modu

Aslında her telefonda bulunan bu özelliğin İPhone’da biraz farklı olduğunu belirtmek istiyoruz. İphone’da kendinize ait titreşim modülünü seçerek gelen uyarılar karşısında titreşimde de olsa cihazınız bilgi alma hakkında sahip olabilirsiniz. Bu yüzden titreşimler menüsü içerisinde size en uygun olan titreşim ayarını seçebilirsiniz.

Zamanlayıcı özelliği

Yatağa girdiğiniz zaman müzik eşliğinde uyumayı sevenlerin işine yarayacak olan bu özelik sayesinde sizlerde uyumaya yakın cihazınızın kapanmasına yardımcı olabilirsiniz. Bunun için menü içerisinde saat uygulamasının içerisinde bulunan sayacı açarak işlem yapabilirsiniz. Ardından da çalmayı durdura tıkladığınız zaman belirlediğiniz zaman içerisinde müzik otomatik olarak duracaktır.

Yazım hataları

Aslında hayatımızda birçoğumuzun başına gelen yazım hataları zaman zaman ciddi sıkıntılar yaşamamıza neden olmaktadır. Bu yüzden sizlerde iPhone üzerinde yanlış gönderdiğiniz bir metni veya yazıyı silmek için telefonu sallamanız yeterli olacaktır. Son derece hayat kurtarıcı bir özellik olan bu detay sayesinde yanlış gönderdiğiniz mesajınız anında silinecek ve karşı tarafından okumasını istemediğiniz yazı karşı tarafa gitmeyecektir.

Nighshift modu

Firmanın gece kullanışlarda kullanıcılarını düşündüğünü gösteren en önemli özelikler arasında gelmektedir. çoğumuz gece yatağa girdiğimiz zaman cep telefonlarımız ile uzun bir zaman geçiriyoruz. Birde karanlık bir ortam içerisinde açık olan cep telefonlarımızın ışıkları gözlerimizin yorulmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de firma Nighshift modunu kullanıcıların hizmetine sunarak gözlerimizin daha az yorulmasına imkan vermektedir. Sizlerde bu sayede gece zifiri karanlıkta cep telefonlarınızın ışığı ile gözlerinizi yormaktan kaçınabilirsiniz.

Su terazisi

Su terazisi lazım olduğu zaman Apple marka cihazınızı kullanabilirsiniz. Özellikle pusula menüsüne giriş yaparak burada bulunan su terazisi özelliğini kullanabilirsiniz. İşte tüm merak ettiğiniz bu detaylara yer alan bu menüler içerisinden erişme fırsatını bulabilirsiniz.

Yorum yapın