Instagram Birden Fazla Hikaye Ekleme !

Instagram hesabımızda artı tuşuna basıp hikayemizi paylaştığımız zaman görmüş oluyoruz ki artı tuşu yok oluyor. Birden fazla hikâye paylaşmak istediğimizde ne yazık ki paylaşamıyoruz. Hikayelerimizin yüklendikten sonra 24 saat boyunca yayınlanması bizim için anlık fotoğraflar paylaşmak anlamına gelmektedir. Anlık hikâye paylaşımı bir hikâye ile sınırlı kalınca takipçileriniz etkileniyor. Instagram’ın geçen yıl getirdiği Hikayeler yani Stroies özelliği videoda kabul etmekte. Instagram kullanıcıları hikayeler kısmına birçok hikâye veya video koyabilirken bazı kullanıcılar ilk başta ne yazık ki bu özelliği göremeyebiliyorlar.

Instagram Hikaye Ekleme Özelliği

Belirttiğimiz gibi instagram hesabımıza giriş yaptıktan sonra sol üst bölümden artı butonuna yani hikaye ekle butonuna tıkladığımız zaman hikayemizi ekleriz ve ardından artı butonu kaybolur ve kendi hikayemiz ikonu karşımıza çıkar. Tabii daha önce birden fazla hikaye eklemeyen bir kullanıcı ilk bakışta ikinci hikayesini ekleyemeyebilir.  Instagram’ın Snapchatten sonra hikayeler ekleme özelliğiyle  kurbanlara hikayelerinin paylaşma deneyimi yaşatıyor.  Snapchat de hikayelerini birden fazla kolaylıkla paylaşırken Instagram’da kullanıcılar hikayelerini birden daha fazla paylaşmakta sıkıntı çekiyor. Diğer uygulamalardan farklı olarak 24 saat boyunca yayınlanan Instagram kendiniz 24  saati doldurduktan sonra otomatik olarak arşiv kısmına gitmektedir.  Instagram’da herhangi bir videoyu yüklemek istediğimiz zaman bu videonun 1 dakika yani 60 saniyeyi geçmemesi ve ondan uymamız gerektiğini Instagram bize söylüyor.  Instagram en güzel özelliği olan bahsettiğimiz hikayeler özelliği yani Stories özelliği Instagramı ayakta tutan en belirgin özelliğidir.  Peki Instagram’da birden fazla hikaye nasıl yükleriz? Instagram hikayeler özelliğini kullanarak Özgün çiçekler paylaşan sosyal medya fenomenleri çoğunlukla İkra ile özelliğiyle ayakta durmakta ve bu özelliği sayesinde Fenomen olmaktadırlar. Fenomen olmanın altın kuralları düzeni içerik ve yaşayarak doğal olarak ve kategorilere göre paylaşım yaparak büyümektir. Altın Kelebek Instagrammer Ödülü’nü veren Şeyma Subaşı hikayesinde yaklaşık 60 sayfa paylaşım yapmıştır aynı zamanda Bir diğer örnek ise Nusret hikayesinde yaklaşık 120 adet paylaşım yapmıştır.  Bu Instagram hikaye paylaşma öyle rekorumu bilinmez ama  Fenomen olmanın altın kuralı olduğunu göstermektedir.

24 saati doldurmuş olan hikayeleriniz silinmez bunun üstüne arşiv olarak telefonunuza yer alır. Paylaştığınız her gönderilen telefonunuzu inanmasını istemiyorsanız paylaşmadan önceki telefonuma kaydet butonundaki eğitici kaldırmanız veya da ayarlar kısmında ayarlamalar yapmanız gerekmektedir.  hikayesinde birden fazla paylaşım yapmak isteyen birçok  kullanıcı, hesabını işletme hesabına alarak birden fazla hikaye paylaşacağını sanmaktadır.   bunun üstüne hikayesine birden fazla  içerik paylaşmak ne İşletme hesabı ile  ne de gizlilik politikası ile alakası hiçbir şekilde yoktur. Tabii bir Instagrammer olabilme için birinci şart Instagram’ı çok iyi kullanabilmek ve fenomen olmanın altın kuralları bilmektir.

Peki Instagram’da Nasıl Birden Fazla Video veya Fotoğraf Nasıl Eklenir ?

1-) Instagram hesabınıza giriş yapın.

2-) Instagram hesabınıza giriş yapılıyken ana sayfaya gelerek  artı tuşuna basınız. Artı tuşuna bastıktan sonra hikaye ekleyiniz.

3-) Instagram hikayenizi yayınladıktan sonra hesabınıza giriş yapılıyken tekrar Instagram anasayfasına geliniz.

4-) Anasayfa da bulunurken sol üst bölümde yani hikaye ikonunuzun üstünde yer alan fotoğraf makinesine tıklayınız.

5-) Tıkladığınız buton sizin karşınıza otomatikmen telefon kameranızı aktifleştirecek ve açacaktır.

6-) Açılan kamera ile yada galeriden seç butonununa tıklayarak herhangi bir resmi/videoyu seçerek onaylayınız.

7-) Son olarak hikayenize eklemek istediğiniz herhangi bir özel durum varsa ekleyiniz sonrasında yayınlayabilirsiniz.

Yazımızda instagramda nasıl birden fazla hikaye nasıl eklenir? Sorusuna yanıt aradık. Verdiğimiz çözüm kesinlikle işe yaramaktadır.

Yorum yapın