Ps4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

Ps4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

Playstation 4’ünüzün performansında düşüklük ve yavaşlama gözlemlediğiniz takdirde sizler için Playstation 4 sisteminizi sıfırlamak kesin çözüm olacaktır. Playstation 4 sıfırlaması yani fabrika ayarlarına döndürme işlemi nasıl yapılır? Sizler için araştırdık. Sony markasına ait olan yeni nesil oyun konsolu Playstation 4 rakibi “Xbox One” den sonra yeni nesil unvanını koruyamadığı söylentileri boy göstermişti. Playstation 4’e sahip olan kişiler Playstation da oyun içinde kasma yani FPS düşüklüğü olduğunu, zaman zamanda sistem hızının yavaşladığını dile getirmektedir. Peki, Playstation 4 yavaşlarsa ne yapılması gerekiyor. Playstation 4’ü fabrika ayarlarına geri döndürmek bu konudaki kalıcı çözüm olarak kullanıcılara sunuluyor.

Playsitation4 Fabrika Ayarları Ne Anlama Gelir?

Playstation 4’ü sıfırlamak başka bir deyim ile fabrika ayarlarına döndürme işlemi nasıl yapılır? Playstation 4’ünüzü fabrika ayarlarına döndürmeden önce, “ayalar>sistem yazılım güncellemesi” adımını izleyip Playstation’ın güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer Playstation 4 güncel ise sıfırlama işlemini yapabilir siniz. Güncel değilse güncellemeyi yaptıktan sonra sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.

Playstation4 Fabrika Ayarlarına Döndürmek İçin Neler Yapılır?

Playstation 4’ü sıfırlama işlemi şu adımları izlenerek yapılmalıdır.

Adım 1: Playstation ana ekranından ayarlar bölümüne girdikten sonra PSN kısmına giriş yapın. PSN ekranı karşınıza geldikten sonra “Ana PS4 Sistemini etkinleştir” seçeneği karşınıza gelecektir. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra “devre dışı bırak” seçeneğini seçin. Bu adımı tamamladıktan sonra Playstation yeniden başlar.

Adım 2: Playstation 4’ü ana sisteminden çıkarttıktan sonra “Ayarlar>Sıfırlama>PS4 sistemini sıfırla adımlarını izleyin. Bu adımı izledikten sonra karşınıza Hızlı ve Tam seçeneği gelecektir. Eğer ki komple sıfırlama yapmak istiyorsanız Tam seçeneğini seçmeniz gerekmektedir tam seçeneğini seçmek sistemde bulunan bütün oyunların ve hesapların silineceği anlamına gelir.

Adım 3: 2. adımı tamamladıktan sonra Playstation 4 sıfırlama işlemi yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Bu süre içinde PS4 makinenizin kesinlikle güç kaybına uğramaması gerekir. Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra, Playstation 4 kendini yeniden başlatacak ve sizden kurulum ayarlarınızı yapmanızı isteyecektir.

Sıfırlama İşlemi Yaptıktan Sonra Playstation 4 De Ne Fark Olur?

Playstation 4 fabrika ayarlarına döndürüldükten sonra çok daha verimli ve hızlı çalışacaktır. Oyun içindeki FPS kayıpları ve donmalar yerini tamamı ile akıcı bir oyuna bırakacak ve FPS düşüklüğü yaşanmayacaktır. Bu sorunlar tekrar ettiği takdirde gönül rahatlığı ile Playstation 4’ü Fabrika ayarlarına geri döndürmenizi yani sıfırlamanızı tavsiye ederiz

Yorum yapın