General Mobile Güncelleme Nasıl Yapılır?

General Mobile Güncelleme Nasıl Yapılır?

Cihazların performanslarının verimli olması için telefon güncellemesi yapmak oldukça önemli bir konu olarak dikkat çekmektedir. Telefon güncellemeleri sayesinde telefonlara yeni uygulamalar yüklenir ya da var olan uygulamaların yeni versiyonları aktif hale gelmektedir. Peki, General Mobile Güncelleme Nasıl Yapılır?

Telefonları Güncelleme Yapmadan Önce Neler Yapılmalıdır?

General Mobile güncellemesi yapılmadan önce mutlaka telefonun hafızasındaki tüm verilerin başka bir cihaza alınarak yedeklenmesi gerekmektedir. Güncelleme işlemi bittikten sonra yedeklenen dosyalar yeniden telefonlara alınabilir.

Güncelleme yapmadan önce kullanıcılar telefonlarının şarj düzeylerini kontrol etmelidirler. Güncellemeler uzun sürdüğü için telefon şarjlarının %60 ya da % 70 civarında olması gerekmektedir. Kullanıcılar eğer ki şarj oranları düşük seviyede şarj ederlerse güncelleme yarıda kesilebilir. Güncellemelerin herhangi bir nedenden dolayı yarıda kesilmesi büyük sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle güncelleme öncesi telefonların şarj düzeyleri kontrol edilmelidir.

Kullanıcılar güncelleme öncesinde mutlaka telefonlarının hafıza kartlarını çıkarmaları gerekmektedir.

General Mobile Telefonlarda Güncelleme Nasıl Yapılıyor?

Kullanıcıların General Mobile telefonlarına güncelleme yapmaları zor ve zahmetli bir iş değildir. General Mobile telefonlarına güncelleme yapılırken uygulanacak esaslar şunlardır;

1- Öncelikle kullanıcıların yapması gereken ilk şey telefonları için uygun olan sürümün indirilmesidir. Kullanıcılar ellerinde bulunan General Mobile cihazlarından 4 GB ya da 16 GB’lık hangi modellere sahiplerse bu modellere ait indirme işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirler.

2- Eğer ki kullanıcılar indirme dosyasını telefonları ile indirmişlerse indirilenler klasörüne bakmalıdırlar. Eğer ki bilgisayar üzerinden indirme ve yükleme işlemi yapmak isteniyorlarsa mevcut hafıza kartına değil indirilen dosyayı telefon hafıza katına atmaları gerekmektedir. Daha sonra indirilen dosya Winrar içerisinden çıkartılarak yükleme işlemi başlatılır.

3- Kullanıcılar daha sonraki işlemlerinde uygulama menüsüne girerek sistem güncelleme butonuna dokunmaları gerekmektedir.

4- Daha sonraki aşamada sağ üst köşede bulunan menü tuşuna basılarak sonraki aşamada yerelden güncelleme paketi seçilmelidir.

5- İndirme işlemi bittikten sonra indirilen dosya seçilerek güncelleme işlemini başlatılması istenen telefon özelliklerini içeren dosya seçilir.

6- Dosya seçilme işlemi bittikten sonra güncelle butonuna basılmalıdır.

Yorum yapın