Knock Code Nasıl Kullanılır

Knock Code Nasıl Kullanılır

Teknolojinin hızla geliştiği şu dönemde hayatımızın büyük bir bölümünü kaplayan akıllı telefonlar hemen hemen herkesin vazgeçilmezi olmuş durumda. Bu cihazların niteliklerinin artmasıyla beraber artık olağanlık ağır ağır ortadan kalkmaya başladı. Telefon firmaları akıllı ve dokunmatik cihazlarına öbür firmalar da var olmayan özellikler ekleyerek diğer firmaların önüne geçmeye ve fazla talep edilmeye uğraşıyorlar. Bu farkındalıklardan bir tanesi de Knoc code uygulamasıdır.

 

Knock code nedir ve nasıl kullanılır?

Akıllı telefonların hayatımızda yer edinmeye başladığı dönemden bu yana akıllı telefon kullanıcıları, telefonların fiziki özelliklerinden daha fazla onların verdiği artı hizmetlere önem göstermektedir. Bu artı hizmetlerden bir tanesi de telefonun kolayca kilitlenip açılmasını sağlayan knock code’dur. Akıllı telefonlara desen çizmek, şifre girmek oldukça yaygın kullanılmakta olan şifreleme, telefonu koruma yöntemleridir. Eğer telefonunuzu pratik bir şekilde açıp kapatmak istiyorsanız, şifreniz ya da deseniniz başkaları tarafından öğreniliyor ve siz bunu istemiyorsanız knoc code uygulaması tamda size göre…

Öncelikle telefonunuz bu uygulamayı destekliyor ise; Ayarlar bölümünden>Ekran>Kilit ekranı>ekran kilidini seçin kısımlarına girdikten sonra istediğiniz kombinasyonu oluşturup knock code’u güvenle kullanmaya başlayabilirisiniz. Bu uygulamayı aktif hale getirdikten sonra tek yapmanız gereken telefonunuzun ekranına çift tıklamak. Çift tıklayarak hem telefonunuzu kilitli hale getirebilir hem de ekranı açıp kilidi kaldırmak için gerekli kombinasyonu girebilirsiniz. Ayarladığınız knock code kombinasyonunu unutmanız halinde; gerekli kombinasyonu ayarladığınızda sizden istenen pin kodunu girip telefonunuzu yeniden güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Knock code özelliği hangi marka akıllı telefonlarda kullanılmakta?

Knock code uygulaması ilk olarak Lg marka cep telefonlarında karşımıza çıktı. Ve kullanıcıları tarafından tam not alan bir uygulama oldu. Lg’den sonra bu uygulamayı Asus ve Sony isimli telefon markaları yeni çıkardıkları akıllı cep telefonlarında knock code adlı ekran kilit modelini kullandılar.

Yorum yapın