Pinterest (Nedir) ile ilgili detaylı bilgiler.

Pinterest ile ilgili detaylı bilgiler

Yeni bir sosyal ağ araştırması ile karşınızdayız. Son zamanlarda sıklıkla duyduğunuz bir sosyal medya platformu olan Pinterest’i sizler için araştırdık. Nedir bu pinterest ? Ülkemizde son zamanlarda popülerliği artan fakat özellikle Amerika da sıklıkla kullanılan bir sosyal ağ olan Pinterest 2010 yılında Amerika da kurulmuştur.  Kullanıcılarına görsel ve video paylaşımları yapmaya olanak sağlar. Pinterest üzerinden bir resim paylaştığınızda pinlemek işlemi yapmış olursunuz ve sizi takip eden arkadaşlarınız ya da profilinizin açık olması durumunda bu pin’i herkes görebilir diğer taraftan beğendiğiniz bir resmi de paylaşmanız durumunda pinleme yapmış olacaksınız. Pinterest’te bulunan bir diğer özellik ise pano özelliğidir. Pinlediğiniz tüm içeriğin kategorilere ayırarak saklanmasını sağlayan Pano özelliği Pinterest’ e 2015 yılında eklenmiştir. Webby ödüllerinde en iyi sosyal medya platform ödülünü kazandıktan sonra Flickr ile entegre çalışmaya başlayan Pinterest hemen hemen tüm sosyal medya platformları ile entegre çalışmaya başlamış oldu.

Pinterest Nasıl Kullanılır ?

            Pinterest’i kullanabilmek için öncelikle tüm sosyal medya platformları gibi üye olmanız gerekmektedir. Aşağıda gördüğünüz seçenekler üzerinden isterseniz Facebook  ya da Google hesaplarınız üzerinden üyelik alabilir yada farklı bir mail adresi ile gerekli bilgileri doldurarak üye olabilirsiniz. Ayrıca bir işletme Hesabı oluşturmak isterseniz seçeneklerin alt kısmında “Bir İşletme Hesabı Oluşturun” seçeneğini tıklamanız gerekecektir.

printerest

 

Üyelik bilgilerini girdikten sonra Pinterest sizden 5 tane ilgi alanı seçmenizi isteyecektir. Bu seçimleri yaptıktan sonra Pinterest ilginizi çekebilecek Pinleri ana sayfanızda gösterecektir.

printerest

Pinterest’te telif Hakkı

Pinterest üzerinde pinlediğiniz bir resmin yada videonun DMCA yasasına uygun olmaması ve şikayet gelmesi durumunda Pinterest resmin kaldırılmasını ister. Telif yasaları gereği içerik tekrardan pinlenir ise Pinterest hesabınızı devre dışı bırakma hakkına sahiptir. Bu yüzden pinlenen içerikler konusunda telif haklarına uyulması gerekmektedir.

Pinterest üzerinden para kazanmak

            Sosyal medya hesapları üzerinden çokça gelir elde edebilen kişileri görüyorsunuz. Peki Pinterest üzerinden para kazanmak mümkün mü? Tab iki mümkün. Tüm sosyal medya siteleri gibi Pinterest üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Bunun için yapılması gerekenlerin başında hayal gücünüzü çalıştırmak gelecektir. Hayal gücünüzü çalıştırıp Pinterest ağınızı genişlettiğiniz de ister ürün reklamları ile istersenizde site reklamları ile para kazanabilirsiniz.

Yorum yapın