Pinterest Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Pinterest Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

İnternet dünyasındaki oldukça yaratıcı, öğretici ve ilham kaynağı platformlardan biri olan Pinterest’te kalıcı olarak hesap silmek diğer platformlarda hesap silmeye oldukça benzerdir ve kolaydır. Pinterest’te hesap silmek yalnızca birkaç adımdan oluşmaktadır. Sizde anlatacağım adımları uygulayarak hesabınızı kolaylıkla, hızlıca ve sorunsuzca silebilirsiniz.

Öncelikle Pinterest’teki hesabınızda oturum açınız. Oturum açtıktan sonra kendi profilinize giriniz. Profilinize girdikten sonra ekranın üstündeki Pinterest içi arama butonunun olduğu kısmın altında üç tane simge göreceksiniz. Bu simgeler kalem, çark ve üç nokta şeklindedir. Çark olan simgeye tıklayınız. Çark simgesi ayarların olduğu kısımdır. Bu simgeye tıkladığınızda karşınıza hesap temel bilgileri, profil, bildirimler, ana sayfa akışı, sosyal ağlar, uygulamalar adlı başlıklar çıkacaktır. ”Hesap Temel Bilgileri” adlı başlığa tıklayınız. Açılan sayfada hiçbir yere tıklamayarak sayfa içinde aşağıya inmeye başladığınızda sırasıyla e-posta adresi, parola, dil, ülke, cinsiyet, arama gizliliği, kişiselleştirme, arama geçmişi, onun altında ise hesap ayarlarını göreceksiniz. Hesap başlığının altında ”Hesabı Devre Dışı Bırak” butonu vardır. Bu butona tıklayın. Tıkladığınızda karşınıza küçük bir ekran çıkacaktır.

Bu ekranda hesabınızı neden devre dışı bıraktığınızı veya kalıcı olarak kapatmak istediğinizi soran bir soru ile karşılayacaksınız. Buradaki seçeneklerden kendinize uygun gelen nedeni seçip ”Hesabımı kalıcı olarak kapatın” yazan butona tıklayınız. Bu işlemden sonra site sizden güvenlik amaçlı bir e-posta onayı isteyecektir. ”Evet, e-postayı gönderin” yazılı butona tıklarsanız Pinterest size hesabınızı kalıcı bir şekilde silmek için gerekli olan onay e-postasını göndermiş olacaktır. ”Evet, e-postayı gönderin” yazılı butona bastıktan sonra e-posta hesabınızda oturum açın. Pinterest’ten gelen onay e-postasına tıkladığınızda Pinterest hesabınızı kalıcı olarak silmiş olacaksınız. Pinterest hesabınızı kapatmak bu kadar basit bir işlem.

Yorum yapın