Panorama Selfie Nedir?

Panorama selfie (özçekim), standart selfie (özçekim) fotoğraflarının arka planlarına istenilen herhangi bir manzarayı yerleştirerek daha ilgi çekici, daha öne çıkan çekimlerin yapılmasını sağlayan bir özelliktir. Panorama selfie (özçekim) sayesinde istenilen arka plan manzaraları kolaylıkla görseli arka planına eklenebilir, değiştirilebilir.

Akıllı telefonların ön kameralarında yer alan Panorama Selfie özelliği sayesinde aslında genel olarak çok daha ilgi çekici selfie çekimleri oluşturabildiğini de söylemek gerekiyor.

Panorama Selfie Özelliği Nasıl Kullanılır?

Aslında bu özellik akıllı telefonların ön kameralarında yer alan bir ayrıcalık olarak karşımıza çıkmakta. Özellikle üst segment üyesi olan akıllı telefonlarda yer alan sistem ön kameranın dahilinde gelen bir özellik olarak öne çıktığı için Panorama özelliğini kullanabilmek için öncelikle akıllı telefonun söz konusu sistemi destekleyen bir ön kameraya sahip olması gerekir.

Bu nedenle eğer ön kamerada söz konusu özelliği kullanmak isterseniz alacağınız telefonun sistem özellikleri ve kamera detaylarında Panorama Selfie özelliğinin bulunup bulunmadığına bakmanız gerekiyor.

Farklı Arka Planlar Kullanılabilir Mi?

Merak edilen bir diğer özellik ise bu teknoloji ile beraber kullanılan sistemlerde nasıl değişiklik yapılacağıdır. Şöyle ki Panorama Selfie özelliği ile beraber oluşturulan manzara arka planlı selfie çekimlerinin daha sonradan da arka planları üzerinde oynamalar yapabilirisiniz. Hazır olarak gelen manzara görselleri dışında sizin oluşturduğunu görselleri de kolaylıkla bu teknoloji ile kullanmak mümkündür.

Hangi Akıllı Telefonlarda Bu Özellik Var?

Tüm bu ayrıcalıkları ile beraber Panorama özelliğinin hangi akıllı telefonlarda yer aldığı da en çok gelen sorular arasında gösterilmektedir. Aslında bu konuda bir sınırlamak bulunmamakta. Samsung Galaxy S7 serisi, LG V20, Asus Zenfone 3 Deluxe, Asus Zenfone 3, Samsung Galaxy A7, Samsung Galaxy Note 5, Asus Zenfone Selfie, gibi birçok üst düzey akıllı telefon modelinde söz konusu teknoloji bulunaktadır.

Bunun yanında orta segment akıllı telefon sınıfına dahil olmasına karşın bu özelliği barındırdığı da bilinen birçok akıllı telefon bulunmaktadır. Bu nedenle seçim yaparken akıllı telefonun ön kamera teknolojileri içerisinde Panorama Selfie teknolojisinin yer alıp yer almadığı kontrol edilebilir. Hiç beklenmeyen akıllı telefonların içerisinde de bu teknolojiler yer alabilmektedir.

Yorum yapın