Microsoft Surface Pro 5’ten haber var!

Microsoft Surface Pro 5’ten haber var!

Geçtiğimiz yıl Ekim ayına piyasaya sürülen Surface Pro 4  oldukça güçlü bir bilgisayar olarak karşımıza çıkmıştı. Fakat Microsoft bununla yetinmedi ve Surface Pro 5’i geliştirme çalışmalarına başladı.

Surface Pro 5’in ne zaman tanıtılacağı ya da piyasaya sürüleceği hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmasa da söz konusu bilgisayar hakkında bazı sızıntılar geliyor.

Görsel işleme gücü ve hızın her geçen gün daha büyük bir öneme sahip olduğu günümüzde piyasaya sürülmesi muhtemel tüm cihazların öndeki versiyonlarından daha güçlü ve hızlı olması bekleniyor. Mobil cihazlardan tabletleri, masaüstü bilgisayarlardan taşınabilir bilgisayarlara kadar tüm cihazlardaki hız ve güç beklentisi üreticilerin de çok çalışmasını gerektiriyor.

Sızdırılan bilgilere göre Surface Pro 5 modelinde Intel Kaby Lake işlemciye 512 GB’a kadar bir SSD depolama alanı eşlik edecek. USB Type-C ve Thunderbolt bağlantı noktaları seçenekleri sunacağı da gelen bilgiler arasında. Ayrıca kablosuz ve manyetik olarak şarj edilebilen yeni bir kalem içeriğiyle geleceği de söylenmekte.

Sızdırılan bu bilgilerin ne kadar gerçek olur şimdiden kestirmek güç. Fakat Microsoft’un beklentiyi düşürmeye hiç niyetli olmadığı açık.

Mobil cihazların gelişmesiyle birlikte kullanıcıların bilgisayarda geçirdiği vakit azalmıştı. Bu durumu gören bilgisayar üreticileri yeni bilgisayarlarında çok daha güçlü ve hızlı tasarımlara yer vermeye başladılar.

Yorum yapın