Kaliteli SEO İçin Alan Adı Nasıl Seçilir?

Kaliteli SEO İçin Alan Adı Nasıl Seçilir?

SEO işleminizden en iyi şekilde yararlanmak için, alan adınızın el altında bulunan proje için uygun olduğundan emin olmalısınız. Alan adınızla ilgili olarak, bu, kullanıcılarınıza markanızı tanımlamasına yardımcı olan bir şeydir ancak bu, kapsanması gereken yüzeyi gizliyor. Bu otorite sitelerine (ya da en azından, otorite sitelerine dönüşeceğini umduğunuz şey) çok para harcayacaksınız; Bu nedenle SEO çabalarınızı her olası noktadan yararlanmak önemlidir.

Markada Hatırlanabilirlik!

Alan adınız hakkında konuşurken, bir sürü değişkenle birlikte gelecektir. Bu değişkenler yalnızca bolluk kazanmakla kalmaz, bazı durumlarda da değişebilirler. Bu, saygı gören, ancak genellikle inanılmaz derecede zor olan bilgilerdir. Alan adınızı kullanarak, şirketinizi birden fazla şekilde nasıl büyüdüğünüze bakacağız. Şu anda pek fazla gibi görünmeyebilir, ancak işletmenizin göreceği başarının önemli bir parçası olacak.

İşi yürütmek için kullanılan eski tarzın aksine, resmin tamamında daha fazlası var. Güçlü bir çevrimiçi bir varlığa sahip olmak bu günlerde oldukça fazla zorunluluktur ve birinin olmayışı neredeyse girişimlerinizin kaçınılmaz başarısızlığını planlamak gibidir. Bazı insanlar daha kısa alanlar isteyecek, böylece tüketicilerin hatırlamaları kolaylaşıyor.

1.İhtiyaçlarınızı Belirleyin!

Alan adınızın SEO protokolünü takip ettiğinden emin olmak için belirli bilgilere sahip olmanız gerekir. Örneğin, etki alanınıza marka adınızı uygulamak isteyeceksiniz; Bu mantıklı. İnsanlar web sitenize gittiğinde markanızı temsil eden kelimeleri düşünürler. En iyi şekilde tutarlı bir reklamcılıktır ve bu nedenle internet, birlikte çalışmak için işle ilgili böylesine bilinçli bir yerdir.

Markanızın adı her zaman etki alanında görünmelidir, ancak alanların ve URL’lerin satışı çok uzun süredir devam etmektedir. Bir zamanlar R10’da 2-3  harfli domainlerin çok iyi paralara gittiğine şahitlik etmiş biri olarak .Domain hatırlana bilirliği çok önemli bir faktördür.Geleneksel veya yaygın olarak adlandırılmış bir markanız varsa, aslında kısa ve noktaya kadar bir alan bulmak zor olabilir.

Alan adı seçim sürecine girmeden önce düşünmeniz gereken en önemli özelliklerden bazıları şöyle olur:

Ne Tür Düşünüyorsunuz ? – Bir eCommerece(E-ticaret) web sitesi hazırlamaya mı çalışıyorsun? Yoksa bir blog mu ? Web sitenizin formu ve bunun ilgisini çeken demografi akılda tutulması önemlidir, aksi takdirde kendinizi potansiyel büyümeniz konusunda eksik bulabilirsin. Daha teknik olan taçlara itiraz etmeniz gerekiyorsa, açık sözlü olun; Yaratıcı olmanız için alanınız varsa, bunu yapma konusunda korkmayın (ancak işlemde benzersiz bazı anahtar kelimeler için plan yapmaya hazır olun).

2.Anahtar kelimeler

Anahtar kelimeler SEO amaçları için önemlidir ve bu hemen hemen her SEO’nun tek yönü ile ilgilidir. Web siteniz için bazı içerik oluşturmak istiyorsanız, anahtar kelimelerinizin olması gerekir; Mükemmel etki alanı adını bulmak için ne zaman, ne olduğunu tahmin mi arıyorsunuz? Doğru, anahtar kelimeler! Aslında, anahtar kelimelerin SEO sürecinizde çok sabit bir değişken olacağı bir sır değil, her zaman orada olacak. Bunlar, insanların Google veya Bing gibi motorlarda aradıkları özel ifadelerdir; Ve bunlar odaklanmanız gereken cümlelerdir. Burada size Google’ın Keyword Planner Tools ‘ u  önerebilirim gerçekten faydalı bir araç.

“Anahtar Kelimeler” tam olarak nedir?

Burada oldukça güzel bir teknik örneğe geçeceğiz. Anahtar kelimeler hakkında konuşursanız ve onlarla ilişkili oldukları şeyleri, başlangıçta anlamsız gibi görünebilir;

Her alan adı ve web sitesi (her şeyden önce kelimeleri olan internetteki her şey) anahtar kelimelerle ilişkilendirilebilir. Örneğin, web sitenizin “www.teknoltan.com ” olarak adlandırıldığını söylesin  bu, alan adınızla ilişkili her bir anahtar kelimeyle ilgilenmesi gerektiği anlamına gelir.

Rekabet Düzeyleri   Anahtar kelimeler, hangi endüstride olursanız olun, savaşmak için çok rekabet edecektir. İnsanlar  Google ‘da ilk sıraya girmek için büyük mücadeleler vermektedir. İlk sıraya girme mücadelesinde siz de yer almak istiyorsanız  anahtar kelimelerinizi çok iyi belirlemeniz gerekir. İntenet kullanıcıları sizi ne arayarak bulmasını isterseniz? Tarzında sorular kendinize yönelterek doğru anahtar kelimeleri bulacağınıza inanıyorum.

Neden Anahtar Kelimeye İhtiyacım Var?

Bunu cevabı aslında çok basit. Anahtar kelimeler sahip olduğunuz sitenin ana düşüncesini veren kelimelerden oluşur. İnternet kullanıcıları sizi bu kelimelerle kolaylıkla bulabilir. Google sıralamasında ilk sıralarda kendinize yer bulabilirsiniz.

Sonuç

Bugün size sunulan tüm bilgiler, sizi canlandırabilecek herhangi bir sorunuz olduğunda yardımcı olmalı. Etki alanı adları yönetmek için en kolay şey değildir, bu kesinlikle; İnternet kullanımı yoluyla bir hizmet veya ürün satmak istiyorsanız, alan adlarınızın her zaman uygun SEO protokolünü uyguladığından emin olmanız gerekir. Gerçek anlamda hazırlanmak için hayatınızdaki süreyi düşünün, böylece başarı için markayı ayarlayın (başarısızlık yerine). Herkes kendisini internetle alakalı bir şeyler yapmak istiyor ve bu, alan adlarının daima yüce egemen olacağı anlamına geliyor.

Web sitenizi ziyaret ederken insanların dikkat ettikleri ilk şey budur ve aynı zamanda çoğu insanın kolayca hatırlayabileceği bir şeydirr. Dış etkilerin projenizi olumsuz yönde etkilemesine, eldeki göreve odaklanmasına ve tünel vizyonunu çeşit tutmasına izin vermeyin. Sizi başarıya ulaştıran tek kişi, her sabah aynada baktığınız kişidir.

Başınızı yüksek tutun, alan adlarınız SEO-verimli ve dönüşüm oranlarınızı mümkün olduğunca yüksek! İnternet pazarlaması, herkesin binmek istediği ilerleme dalgasıdır, ancak SEO bilinçli alan adları olmadan bunu yapamazsınız.

Yorum yapın