Google’nın yeni uygulaması “Güvenli Kişiler” oldukça önemli!

Google’nın yeni uygulaması “Güvenli Kişiler” oldukça önemli!

Herkesçe kullanılması tavsiye edilen “Güvenli Kişiler” uygulaması Google tarafından duyuruldu!

Söz konusu bu uygulama ile yakın arkadaşlarınız ya da aile üyelerinizin istedikleri zaman sizin konumunuzu talep etmesine imkan verebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde konumunuzu güvendiğiniz kişilerle paylaşabileceksiniz.

Uygulamanın çalışma esası sizin isteğinize bağlı. Özetle bahsedecek olursak, bu uygulamaya ‘güvenli kişiler’ olarak tanıttığınız kişilerden herhangi biri sizin bulunduğunuz konumu talep edebilirler. Sizin bu talebe yanıt vermemeniz halindeyse konumunuz otomatik olarak bu kişilere gönderilir. Güvendiğiniz kişilerin konum talebini reddettiğinizde ise sizden konum talep eden kişiye “güvende” olduğunuzu bildirmiş olacaksınız.

Programın dikkat çekici bir özelliği ise mobil cihazınız kapalı olsa bile bu işlemin gerçekleşebiliyor olması. Google sizin konum geçmişinize bağlanarak mobil cihazınızın açık olduğu en son noktanın konumunu ‘güvenli kişiler’inize gönderecek.

Ayrıca ‘güvendiğiniz kişiler’e ping gönderdiğiniz takdirde önceden tanımladığınız bu kişilerin sizin mobil cihazınızın pil yüzdesini ve en son ne zaman aktif olduğunuzu görmesine de imkan tanıyabilirsiniz.

Uygulama Android 4.1 ve daha yeni sürüm işletim sistemlerini barındıran cihazları destekliyor.

Bilindiği üzere, kış saati düzenlemesinin kaldırılmasının ardından hava oldukça geç aydınlanıyor. Mesaileri erken başlayanlar daha hava karanlıkken evden çıkmak zorunda kalıyorlar. Karanlık sokakların güvensiz olduğu izlenimi neredeyse herkes tarafından kabul edilmiştir. Google’ın bu yeni uygulaması Güvenli Kişiler ülkemizde bu açıdan çok kullanılır olabilir.

Yorum yapın