Google Pixel^deki kamera sorunu!

Google Pixel^deki kamera sorunu!

Google’ın mobil cihaz üretimine başlaması herkesi heyecanlandırmıştı. Geçtiğimiz aylarda Pixel modelini piyasaya süren Google iyice kendinden söz ettirmeye başlamıştı. Hatta Pixel model cihazın iPhone cihazlarla yarışabileceği dahi konuşulur olmuştu.

Ancak aradan geçen zamanın ardından Pixel cihazlarda çeşitli sorunlar gözlenmeye başlandı. Kullanıcılar her gün ayrı bir şikayetlerini dile getirmeye başladı.

Pixel’in son sıkıntısı kamerada!

Google’ın hayli önem vererek tanıtımını yaptığı ve Android işletim sistemini kullanan en özel mobil cihazlardan biri olacağı öne sürülen Pixel ve Pixel XL cihazları beklentileri karşılamıyor.

Çok kısa bir süre önce Pixel’lerin ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıkmıştı. Bu güvenlik açığı ile Pixel cihazların 1 dakikadan kısa bir süre içinde hacklenebildiği kanıtlatmıştı. iPhone cihazlarla yarışma ihtimalinden bahsedilen bu cihazın sık ve sürekli sorun çıkarması kendisine olan güveni iyice zedelemişti.

Pixel cihazlarda yaşanan ilk kamera sorunu, kameranın güneş ışına aşırı duyarlı olmasından ötürü fotoğraflarda leke oluşmasına neden oluyordu. Fakat bu kez Pixel’in kamerasında daha büyük bir sorun ortaya çıktı.

Bu yeni sorun kamera uygulaması açıldığında ortaya çıkıyor. Sorun yaşanan cihazlarda kamera uygulaması açıldığında ekranda sarı ve mor çizgiler beliriyor, bazı cihazlar ise kamera uygulaması açılınca aniden donuyor.

Sorunun bir yazılım sorunu mu yoksa bir donanım sorunu mu olduğu henüz belli değil ancak böyle bir cihazda bu kadar basit sorunlar yaşanması kullanıcılar tarafından hoş karşılanmıyor.

Yorum yapın