Mail Yedekleme Nasıl Yapılır ? (Otomatik Mail Yedekleme)

Merhaba TEKNOLTAN.com okurları, bu makalemizde kişilerin, şirketlerin, kurum ve kuruluşların en büyük ihtiyaçlarından biri olan “Mail Yedekleme” konusuna değinip, hangi programı kullanacağımızı, otomatik yedeklemeyi nasıl yapabileceğimizi, güvenlik şekilde nasıl yedek tutabileceğimizi anlatacağız.

Kullanacağımız Programın İsmin : MailStore Home 10.2

MailStore Home 10.2, Microsoft Windows işletim sistemi için popüler posta yedekleme yazılımının yeni bir sürümüdür.

MailStore Home, çoğu çevrimiçi e-posta hizmetinin uygulama tarafından kapsanması için yerel e-posta hesaplarını ve POP3 ve IMAP posta kutusu yedeklerini otomatik olarak alabilir.

Yerel programlarla ilgili olarak, Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird, Windows Mail ve Windows Live Mail’i ve PST veya EML gibi desteklenen bir biçimde olan herhangi bir e-postayı desteklemektedir.

Ayrıca Microsoft Exchange Server ve Microsoft Office 365’i de destekler.

MailStore Home 10.2  Ekran görüntüsü :
MailStore home 10.2MailStore Home 10.2’nin en yeni özelliği, yeni bir e-posta imzalama fonksiyonudur. MailStore’un tüm sürümlerinde desteklenir ve dışa aktarılan e-postalara dijital imza eklemek için kullanılabilir. Bilgiler, arşivlenmiş e-postanın değiştirilmediğini doğrulamak için kullanıldığı için yararlıdır

Dijital imza, korumalı bir arşivin gönderilmesinden sonra değişmeden kalmasını sağlamak için bir şifreleme aracıdır.

 

Dijital imza, korumalı bir arşivin gönderilmesinden sonra değişmeden kalmasını sağlamak için bir şifreleme aracıdır.

Bu özelliği şu şekilde kullanın:

Bir klasör veya tek tek e-postalar seçin.
Seçimi sağ tıklatın ve Export To > Dizin (Dosya yolunu) seçeneğini belirleyin.
E-posta yedeklemelerinin olmasını istediğiniz biçimi seçin.
Açılan bir sonraki sayfada bulunan “imza dışa aktarma” seçeneğini işaretleyin. İşaretle, vermiş olduğunuz e-postaları imzalayabilmeniz için imzalar.
Burada hedef klasörü seçersiniz. İşlemin başarıyla tamamlanması için dizinin boş olması gerektiğini unutmayın.,

Yeni sürümde, e-posta yedekleme yazılımının üç özelliği var. Yardım işlevi anlık internetten gelir. Programın kendisi yardım dosyası olmadan gelir, ancak yardım düğmesine bir tıklama resmi MailStore web sitesinde belgeleri açar. Açılan belgelerin sayfası doğrudan MailStore Home 10.2 programdaki etkinliğinizle ilgilidir.

Örneğin arama e-postasında bulunuyorsanız, program arayüzündeki yardım simgesini tıkladığınızda, arama e-posta yardım sayfası MailStore web sitesinde açılır.

Program geliştiricileri şifreleme anahtarı yönetimini daha da güçlendirdi ve atlanan iletilere profil özetinde ek ayrıntılar ekledi.

MailStore Home 10.2, bunun üzerine iki sorunu giderir. Birincisi, “SSL uyarılarını yok say” ı seçtiğinizde Exchange profilinin test düğmesi davranışını düzeltir; ikinci bölüm üçüncü parti kitaplıklarını günceller.

Ek ayrıntılar için MailStore web sitesindeki blog yazılarına bakabilirsiniz. Mevcut MailStore Home kullanıcıları, güncellemeyi uygulama içinden indirebilir ve kurabilir. Bunu yapmak için başlangıç ​​sayfasındaki “güncellemeleri kontrol et” bağlantısını tıklamanız yeterlidir.

Programı Bu adresten indirebilirsiniz : https://www.mailstore.com/en/products/mailstore-home/

Yorum yapın