MacBook Pro Pil Bilgisi Göstergesi Nasıl Açılır?

MacBook Pro Pil Bilgisi Göstergesi Nasıl Açılır?

2016 yılında piyasaya sürülen yeni MacBook Pro bilgisayarları Apple’ın en farklı bilgisayar serisi olarak dikkat çekmeye başladı. Zira yeni piyasaya sürülen bilgisayarlarda teknoloji devi daha önce hiçbir modelde kullanmadığı yeni sistemleri kullanmayı tercih etmiş ve en önemli değişimlerden birisi olarak da Touch Bar’ın devreye alındığı gösterilmişti. Kullanıcıların bilgisayar deneyimini maksimuma çıkaracak olan dokunmatik bar eklentisinin yanı sıra genel olarak teknik açıdan da en iyi modellerden biri olan yeni MacBook Pro serisi bilgisayarların oldukça iddialı bazı özellikleri olduğu da belirtilmişti. Yapılan açıklamalarla gündeme gelen bu özellikler arasında en çok dikkat çekeni pil süreleri olmuştu.

10 Saat Pil Kullanım Süresi Doğru Değil Mi?

Pil süresi konusunda 10 saat pil süresi sunduğu şeklinde bir tanıtım yapılmasıyla beraber gündem olan yeni bilgisayar serisinin yayınlanmasından hemen sonra ise pil süreleri yeni bir tartışma konusu oldu. Zira Apple MacBook Pro kullanıcılar pil süreleri konusunda açıklanan verilerin aksi bir durum olduğu ve genel olarak pil dayanma sürelerinin de 3 saat ile 5 saat arasında olduğunu da belirtmeye başlamıştı. Kullanıcılardan gelen tüm bu yorumlar üzerine Apple ise yeni macOS 10.12.2 işletim sisteminde yeni bir güncelleme yaparak pil düzenlemeleri yaptığını belirtmiş ve ek olarak pil durum bilgisini yüzde şeklinde gösteren sistemlere de son vermişti.

Pil Durum Çubuğunu Nasıl Geri Getirilecek?

Apple’ın yaptığı bu açıklamadan sonra yeni güncelleme ile genel olarak pil performansı arttı belki ama Apple’ın pil yüzde durum bilgisini kaldırması ise aynı oranda eleştirilere neden oldu. MacBook Pro pil durum yüzdesi güncelleme ile kalktıktan sonra pilin ne kadar kullanımı kaldığını yüzdelik oranını göremez olduk. Apple henüz bu konuda yeni bir güncelleme yapacağını ya da ya da sistemden vazgeçeceğini gösteren bir bilgi vermedi. Fakat pil durum yüzdeleri için şimdiden MacBook Pro serisine yeni çözüm yolları da eklenmeye başlandı.

Bunlardan birisi de coconutBattery ismiyle yayınlanan ücretsiz program oldu. Eğer MacBook Pro üzerinde yeniden pil yüzde bildirimi görmek istiyorsanız ücretsiz olarak yayınlanan bu program oldukça işinize yarayacaktır. Programı kurmanız durumunda doğrudan araç çubuğunda pil yüzde bildirimi görebiliyorsunuz.

Yorum yapın