Logitech G29 Direksiyon Seti Kurulumu Nasıl Yapılır?

İster bilgisayar üzerinden olsun isterse oyun konsolları üzerinden oyun deneyimini arttırmak için kullanılan yardımcı birçok aksesuar bulunuyor. Bu noktada artık sıradanlaşmaya başlayan gamepad serilerinin ya da oyuncu klavye ve Mouse serileri bir yana dursun bu alanda en çok tercih edilen oyun aksesuarlarından birisi de direksiyon setleri.

Bu alanda en başarılı serilerden birisi ise Logitech G29 Direksiyon seti. İlk olarak piyasada G27 serisi ile öne çıkan direksiyon setinin yenilenmiş yüzü olan Logitech G29 direksiyon seti özellikleri ve teknolojisiyle beraber bu alanda en çok tercih edilen serilerden de biri.

Logitech G29 Direksiyon Seti Özellikleri?

Sadece direksiyon kısmında değil pedal ve vites takımıyla beraber dikkat çeken ürünün önce özelliklerinden biraz bahsedelim.

Yenilenmiş Geri Bildirim Teknolojisi

Bu noktada Logitech G29 direksiyonun ilk dikkat çeken özelliği geribildirim sistemi. Oyun aksesuarlarında çok sık görmeye başladığımız titreşim sistemi direksiyon setinde de yer alıyor. Fakat direksiyon setinde yer alan titreşim sistemi çok daha gelişmiş bir yapıya sahip. Logitech G29 üzerindeki sistem ile beraber oyunun dinamikleri doğrudan kullanıcıya yansıtılabiliyor. Bu noktada oldukça gelişmiş bir teknoloji olarak dikkat çeken serinin direksiyon setini epey üst sıralara taşıdığını da söylemek gerekiyor.

Logitech G29 Direksiyon

Tasarım ve Malzeme Kalitesi Oldukça Başarılı

Hem tasarım açısından hem de malzeme kalitesi açısından Logitech G29 Direksiyon seti piyasadaki en iyi ürünlerden birisi. İçinde yer alan sistemde paslanmaz çelik kullanılan direksiyon seti bu sayede bir hayli sağlam model olarak kullanıcıların karşısına çıkmakta.

Bunun yanında tasarım konusunda da oldukça başarılı olan seride birebir bir spor araç direksiyonu yansıtılıyor. Direksiyon siminde elde dikilmiş deri bulunan modelin hem sağlamlığı hem de tasarımı bu yönleri ile beraber bir hayli öne çıkmayı da başarıyor.

Geliştirilmiş Dişli Sistemi

Aslında bir önceki direksiyon setinde de tıpkı Logitech G29 Direksiyon seti serisinde kullanıldığı gibi dişli sistemi kullanılıyor. Bu sayede oyun sırasında direksiyonu istediğiniz kadar çevirin tamamen sessiz bir kullanım elde ediyorsunuz. Üstelik paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş olan çelik dişliler direksiyonun dayanıklılığı konusunda da oldukça olumlu sonuçlar sunuyor.

Logitech G29 Direksiyon

900 Derece Dönüş Açısı, Üçlü Pedal Sistemi

Logitech G29 Direksiyon Setinin biraz daha teknik özellikleri konusunda bilgi vermek gerekirse bu konuda seri özellikle simülasyon oyunu tutkunlarına hitap etmekte. Öyle ki diğer direksiyon setlerinden farklı olarak Logitech G29 direksiyonlarda dönüş açısı tam 900 derece. Özellikle simülasyon oyunlarında bu sayede direksiyon tam uyum sağlayabiliyor.

Bunun dışında set ile beraber gelen pedal takımında da gaz, fren ve debriyaj sistemi yer alıyor. Manuel vites kutusu ile beraber bir nevi araç simülasyonu sistemi oluşturulmuş durumda. Birçok simülasyon oyununda da debriyaj sistemini kullanarak manuel vites sistemini de kullanabiliyorsunuz.

Manuel Vites Sistemi

Logitech G29 Direksiyon Seti serisinde son olarak dikkat çeken bir diğer özellikten bahsedelim. Tıpkı eski seride olduğu gibi Logitech G29 direksiyonu da yine manuel vites sistemi ile beraber geliyor. 6 vitesli sistem hemen hemen bir önceki direksiyon seti modeli ile aynı. Sadece bu seride joystick tuşları vites eklentisi üzerinde değil de doğrudan da direksiyonun üzerinde yer alıyor.

Logitech G29 Direksiyon

Logitech G29 Direksiyon Seti Kurulumu Nasıl Yapılır?

Şimdi gelelim direksiyonun kurulum işleminin nasıl yapılacağına. Direksiyon kurulumunda öncelikle Logitech G29 Direksiyon Seti bağlantılarını yapmanız gerekiyor. İlk olarak pedal setinin giriş kablosunu direksiyonun hemen altında yer alan pedal bağlantı kısmında takmanız gerekiyor.

Ardından ise manuel vites kutusundan gelen kabloyu da aynı şekilde direksiyonun alt kısmında yer alan bağlantı soketlerine yerleştiriyoruz. Daha sonra direksiyonun adaptörünü direksiyona bağlayıp ardından ise direksiyonun kablosunu doğrudan bilgisayarınıza ya da oyun konsolunuza takıyorsunuz.

Hemen belirtelim özellikler bilgisayar üzerinden Logitech G29 Direksiyon Setini kullanacaksanız hem oyun desteği için hem de sorunsuz kurulum için Logitech oyun programını kullanmanız gerekiyor. Logitech G29 için kullanılan oyun programı sayesinde hem direksiyonun farklı yarış oyunları için farklı ayarlarını düzenlemeniz mümkün olduğu gibi tüm bu ayarları oyuna göre kayıt edebiliyorsunuz. Ayrıca direksiyonun hassaslığının ayarlarını, dönüş açısının ayarlarını bu şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Yorum yapın