SEO Uyumu Yüksek Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumu Yüksek Makale Nasıl Yazılır?

Öncelikle, kaliteli ve özgün içerikli bir SEO makalesi, SEO uyumu yüksek makale nasıl yazılır? Sorusunu yanıtlar niteliktedir. Google ve benzeri birçok arama motorunda üst sıralara çıkabilmek ve kullanıcı sayınızı arttırmak için, SEO uyumlu içerikler paylaşmak önemlidir. İnternet ve sosyal medyanın gelişmesine paralel olarak, SEO’nun büyük bir ihtiyaç olması da değişiklik göstermemiştir. Google firmasının son hamlelerinden birisi de, sosyal medya ve SEO çekişmesini sürdürüyor olmasıdır. Büyük kurum ve şirketlerin izledikleri stratejiler, ziyaretçi ve kullanıcılara ücretli reklam ve sorgulama motorlarının yanı sıra sosyal medyada da müşteri kazanma amacı olmaktadır.

Seo uyumlu bir makalenin nasıl yazılması gerektiğini anlatacak ve sizlere yardımcı olacağız. Google’ın güncellemelerinden kaliteli backlink alan siteleri, üst sıralarda yerini almaktadır. Google Panda güncellemesiyle birlikte, backlink kadar içerikte büyük bir öneme sahip olmuştur. Bu sebeple, SEO uyumuna sahip içerikler büyük oranda değer kazanmıştır.

SEO Uyumlu Makaleler Ve Google

SEO uyumu yüksek makale örneği arasında birçok seçenek bulunmaktadır. Google, bununla ilgili kriterler belirlemiştir. Öncelikle, web sitesine başlamadan hemen önce, muhakkak kelime analizi yapmalısınız. Anahtar kelimeleri incelemeli ve bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştirmelisiniz. İnternet üzerindeki çalışmalarınızın başarı oranı Google’a bağlı ise, aklınızdan çıkarmamanız gereken faktörler bulunmaktadır. Salt bir yazılım mantığıyla Google’a yaklaşmamalı ve kazancınızı pekiştirecek seçenekler yaratmalısınız.

Dünya üzerindeki yazılımlardan farklı olan Google, mühendisleri ve çalışanlarıyla birlikte insanlığa faydalı olabilecek hizmetlerde bulunmaktadır. Bu sebeple, kullanıcılara en doğru bilgileri sunmayı amaçlamaktadır. Ortaya çıkaracağınız makalelerinizin, insanlara fayda sağlayabilecek bir kalitede olduğundan emin olmalısınız. Google’ın salt verilerle ilgilenmediğini ve değerlendirme, inceleme süreçlerinin de olduğunu bilmelisiniz.

Google araştırmaları sonucunda, kaliteli bir içeriğe sahip makaleler en az 300 kelime olmalıdır ibaresi geçmektedir. Bir ziyaretçinin site üzerinde 3 dakikadan az kalması, Google tarafından yararsızlıkla değerlendirilmektedir. Bundan dolayı yazacağınız makalenin kaliteli ve faydalı olması gerekmektedir. Sitenize gelen ziyaretçileri memnun etmeli ve sonrasında Google tarafından onay almalısınız.

SEO Uyumlu Makale Teknikleri

Sizlere nasıl kaliteli makale yazıldığını ve SEO uyumu yüksek makale yazmak için neler yapmanız gerektiğini söyleyeceğiz. Bu kurallara uyduğunuz takdirde, hem Google tarafından takdir görecek, hem de ziyaretçilerinizin artmasını sağlayacaksınız. Peki, SEO uyumlu makale nasıl yazılır?

SEO Uyumlu Makale Başlıkları

Başlığınız anahtar kelimeyle başlamalıdır.

Başlığınızda anahtar kelimeyi kullanmalısınız.

Başlığınız en az 3 kelimeden oluşmak zorundadır.

Başlık en fazla 66 karakter içerikli olmalıdır.

SEO Uyumlu Makale URL

Her makalenizde URL anahtar kelime olmasına özen göstermelisiniz. Böylelikle, SEO uyumu yüksek makale google aramalarında üst sıralarda olacak ve ziyaretçi artışı yaşayacaksınız.

SEO Uyumlu Makale Meta Kısmı

Açıklama bölümünün en fazla 160 karakter olmasına dikkat edin.

Açıklama kısmında anahtar kelimeye yer verin.

Açıklama kısmının anahtar kelimeyle başlamasına özen gösterin.

Etiketlerin anahtar kelime içerikli olmasına gayret edin.

SEO Uyumlu Makale İçi Başlık Kısmı

Anahtar kelimenizde H1 etiketi kullanmalısınız.

Anahtar kelimelerde H2 ve H3 etiketine de yer verebilirsiniz.

H1 etiketli anahtar kelimelerle başlamalısınız.

SEO Uyumlu Makale İçerik Kısmı

Her makaleniz en az 300 kelime olmalıdır.

İçeriğinizdeki anahtar kelime oranı ise, asgari %4 olmalıdır. Böylelikle, SEO uyumu yüksek makale anahtar kelimelere sahip olacaksınız.

Anahtar kelime içeriğinizin ilk 50 ile 100 kelime arasında bulunmasına dikkat edin.

Anahtar kelimeleriniz italik, altı çizili ve kalın olmalıdır.

Makale içeriğinizde anahtar kelimeyle birlikte, çıkış linki de bulundurmalısınız.

İçeriğinizdeki anahtar kelimenin son 50 ile 100 kelime aralığında olması gerekiyor.

SEO Uyumlu Makale Ve Sonuç

Google firmasının sürekli bir gelişim içerisinde olması ve yaklaşık 200 civarında SEO kriteri bulunması da, kaliteli bir SEO makalesinin önemini göstermektedir. Makalelerinizi hazırlarken SEO uyumuna dikkat etmeli ve Google nezdinde değerli bir konuma gelmelisiniz. Bu kurallara uyduğunuza dair testlerinde bulunduğunu bilmelisiniz. Google firmasının, arama motorlarında üst sıralara çıkarma ve değerlendirmeleri, SEO mantığına dayanan bir yaklaşımdan geçmektedir.

Sosyal medya hesaplarını tespit etmesi, gönderi, paylaşım, takipçi ve benzeri birçok değerlendirmeyle Google, SEO kriterlerinde de büyük bir titizlikte bulunmaktadır. SEO uyumu yüksek makale faydaları arasında, kaliteli ve özgün bir içerikle birlikte ziyaretçi ve kullanıcı kazanma şansınız artacaktır. Arama motorlarında gerilerde kalmamak için SEO kriterlerine uymalı ve bu doğrultuda makaleler yazmalısınız.

Yorum yapın