Linux’ta USB Modem Nasıl Kurulur

Yerel internet ağı oluşturmanıza yardımcı olacak basit bir aracı ve ayarları kullanarak Linux’ta USB Modem Kurabilirsiniz .
Windows işletim sistemi için en iyi şey, yazılım sistemlerinden ziyade harici aygıtlar ve yazılımlar tarafından daha büyük ölçüde desteklenmesidir. Çoğu zaman, Windows’daki aygıtlar için herhangi bir sürücü aramak için herhangi bir gereksinim yok, sadece onları bilgisayara takılıyoruz ve sürücüler o anda otomatik olarak yükleniyor. Windows’un ardından Linux OS olan en popüler işletim sistemini göz önüne alarak, halk tarafından geliştirilen ve yönetilen açık kaynaklı OS’dır, sürücüler için mükemmel bir desteği vardır. Çoğu zaman kullanıcılar herhangi bir şey için sürücüleri indirip yüklemeyi gerektirmez. Her çeşit USB modem Linux’a kolaylıkla bağlanabilir, ancak bazı nadir bulunan modeller hariçtir. Neyse ki, kullanıcıların USB modemlerini Linux’larında kolaylıkla ve hızlı bir şekilde kurabileceği bir yöntem var. Bu yazıda, kullanıcıların USB modemlerini makul ve hızlı bir şekilde Linux’a bağlayabilecekleri yöntem hakkında yazdık.

Linux’ta bir USB Modem Kurma Adımları:

# 1 Öncelikle USB Modem’i Linux çalıştıran bilgisayar aygıtınıza bağlayın. Bu, her şeyden daha kolaydır, bu yüzden bunu yapabileceğinizi düşünüyorum. Linux’a bağlandıktan sonra, Mobil Ağ Bağlantısı Kur ekranınız üzerinden bildirim ortaya çıkacaktır. Bilinen bir bildirim haline getirmek, Linux seçeneklerinin üzerindeki Wifi Sinyali seçeneğini tıklayın .

# 2 Linux’ta ağ simgesini tıklattıktan sonra açılan seçenekler listesinde Bağlantıları Düzenle seçeneğini seçmeniz gerekir . Artık Linux’ta mevcut olan ve şu an aktif olan tüm bağlantıları gösterilecek. Kendinizi bu panele bağlayın ve ardından yeni bağlantıyı eklemek için Ekle düğmesini tıklayın

# 3 Bağlantı türünü isteyecek bir panel açılır. Mobil geniş bandı orada açılır listeden seçim yapın ve ardından buna devam etmek için Oluştur düğmesine tıklayın . Daha sonra, diğerleri üzerinde adımlar otomatik tespit edilsin de, adımlar Modemin türünü seçin. Seçiminizi yaptıktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

# 4 Devam butonuna tıklayın ve bundan sonra bölge ve servis sağlayıcısı için seçim yapın. Tüm bu tercihleri ​​cihazınıza yaparsanız, doğru yolu bulursunuz. Kaydet düğmesini tıklayarak bağlantı ayrıntılarını sonuna kaydedin. Böylece Linux, aygıta bağlı olan USB modem ile kararlı bağlantı kurabilecektir.

Sonuç olarak sürücüleri yüklemeniz gerekse bile her tür USB modülünü Linux OS’ye kolayca bağlamanın en iyi yollarını size anlattık. Yazının tamamı kısa ve basit bir şekilde yazılmışır, böylece herkes Linux’ta değişiklikler yapacak ve faydalanabilecektir.

Yorum yapın