İletişim : 0422 311 12 00
İndirilen Windows Update dosyalarını silme
Windows güncelleştirme dosyalarını silme

Windows Update, çoğunlukla oldukça güvenilir çalışıyor. Microsoft’un Windows işletim sisteminin, işletim sisteminin güncellemelerini indirip yüklemeyi sağlayan otomatikleştirilmiş bir sistemidir.

Sonuç olarak, arka planda çalışan sessiz bir hizmettir; PC’yi her seferinde yeniden başlatmanızı isteyebilir.

Güncelleştirmeler söz konusu olduğunda deneyebileceğiniz şeylerden birisi, indirilen Windows Update dosyalarını silmektir.

Dosyalarda bir şeylerin olup olmadığından şüpheleniyorsanız veya Windows Update’in Microsoft tarafından yayımlanan yeni sürüm güncelleştirmelerini karşıdan yüklemek üzere güncelleştirmeler için yeni bir denetleme yapmasını isterseniz, aşağıdaki ipucunu yararlı bulabilirsiniz.

Örneğin Windows Insider’ı bir bilgisayarda çalıştırırsanız, yeni bir yapı indirmek için önceden indirilmiş bir güncellemeyi atlayabilir ve sistemi birden çok kez güncellemenize gerek kalmadan önleyebilirsiniz.

İndirilen Windows Update dosyalarını silme

Windows güncelleştirme dosyalarını silme

Önbelleğe alınan tüm güncelleme dosyalarını silmek oldukça kolaydır. Bu, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 da dahil olmak üzere Windows’un desteklenen tüm sürümlerinde çalışır.

 

 

1 Explorer veya herhangi bir üçüncü taraf dosya tarayıcısı kullanarak C: \ WINDOWS \ SoftwareDistribution \ Download  klasörüne gidin. Klasöre elle giderseniz, önce gizli dosyaların gösterilmesini etkinleştirmeniz gerekebilir.

2 Klasörün tüm dosyalarını seçin. Bunu yapmanın en kolay yolu, Ctrl-A’yı kullanmaktır.

3 Bilgisayar klavyesindeki Sil tuşuna basınız.

4 Windows, belirli dosyaları silmek için yönetici ayrıcalıklarına ihtiyaç duyabilir. “Bunu tüm geçerli öğeler için uygula” yı seçin ve izinleri vermek için devam et’i tıklayın.

17 Kasım 2017 tarihinde kategorisine eklendi. 2592 kez okundu
2 YORUM VAR
Talha

TEŞEKKÜRLER!
İşime yarayacak faydalı bir yazı yayımladığınz için teşekkür eserim.

8 Şubat 2018 Cevapla
Görkem

Abi Allah Razı Olsun 7 gbtemizledim 😀

5 Ekim 2018 Cevapla