Apple; Büyük Boyutlu Dosyaları Mail ile Gönderme

Artık ios cihazınızda dosya paylaşım işlemini kolaylaştıran basit bir yöntem ile Büyük Dosyaları Online gönderilmek üzere Apple Mail Drop’u kullanabilirsiniz .

Dosya ve belgelerin e-posta yoluyla haring edilmesi, işletmelerin, kişilerin vb. tarafından hala kullanılmakta olan tek yoldur. Bu yöntemin tercih edilmesi nedeni son derece güvenli ve çok basit olmasıdır. İnsanların e-posta hizmetlerine erişmediklerinin nedenlerinden biri paylaşım dosyalarının veya belgelerin boyutu için bir sınır belirlediğidir. Herhangi bir posta hizmetinden yararlanırsanız, dosyaları 5 GB’a kadar paylaşmanıza izin vereceğinizi ve büyük boyutlu dosyalar için işleminize devam etmek için başka bir servise geçmeniz gerekeceğini göreceksiniz. Neyse ki, Apple Mail, büyük dosyaları yalnızca herhangi bir sorun olmaksızın kolayca paylaşabilirken, yalnızca 5 GB’a kadar dosyaları paylaşacak şekilde sınırlandırılmamış bir hizmettir. Bu aslında Apple Mail üzerinden büyük dosyaları paylaşmak için açık değildir, ancak tamamen mümkündür. Bu yazıda, büyük dosyaları Apple Mail üzerinden paylaşabilmeniz için yöntem hakkında bilgi vereceğiz. Şimdi büyük dosyaların paylaşımı için Apple Mail’in kullanımını öğrenmek için bu sayfadaysanız, tam olarak doğru yerdesiniz adımları takip edin lütfen.

# 1 Kontrol etmeniz gereken ilk şey, bir iCloud hesabınız olması gerektiğidir. Bu, Apple tarafından yapılan bulut servisidir; bu nedenle, tüm ayrıntıları doldurarak kendiniz için bir hesap oluşturabileceğinizi düşünüyoruz. Aksine siz de kullanabilirsiniz Mail Drop’a gelen iCloud.com aynı amaçla. Aslında, Mail Drop sadece iCloud’a bağlıdır, bu nedenle bu iki amaç için gerek duyarsınız.

# 2 Drop Mail’i iPhone’unuza kurduktan sonra dosyaları yükleyeceksiniz ve bu uygulama bu dosyaları otomatik olarak iCloud’a ekleyecek ve bundan sonra diğer son kullanıcılara indirme linkini verecektir . Bu bağlantı uzun süre kalmaz ve 30 gün sonra otomatik olarak silinir. Kullanıcılar, yüklenen dosyaları kendiliğinden silemezler. ICloud’daki alanın boyutu için sınır 1 TB’tır ve bu sınırlı boyutta daha fazla veri ekleyemezsiniz.

# 3 Mail Drop’u iOS ve macOS e-posta uygulamalarıyla nasıl kullanabileceğiniz. Aslında yapmak zorunda olduğunuz hiçbir şey yok, e-posta uygulamasını her türden e-posta göndermek için açtığınızda, yani ataç simgesini tıklatarak otomatik olarak Bırakma Posta hizmetiyle istenecektir . Buradan Use Mail Drop seçeneğini seçin ve Bırakma Mail ekranına götürülürsünüz. Aynı şeyin iCloud hizmetine bağlı olan her e-posta uygulaması için de geçerli olduğunu unutmayın; iCloud’a bağlı olmayan bu e-posta hizmetleri bir sonraki adıma bakın.

# 4 Başka herhangi bir e-posta uygulamasında Tercihler’e gidin ve uygulamadan oradan Hesap ayarları’na gidin. Uygulamaya bağlamak istediğiniz e-postayı seçin ve ardından Gelişmiş sekmesini seçin ve nihayet Posta Atla Büyük Ek Parçaları Gönder olarak adlandırılan kutuyu işaretleyin. Aynı şey, posta uygulamalarının çoğuyla yapılabilir.

 

Yorum yapın