LG V30 Hakkında İlk Detaylar ve Beklentiler

LG’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonları yavaş yavaş piyasaya dağıtılmaya başlandı. Tanıtımıyla beraber birçok yeni özelliği gündem olan LG G6 serisi akıllı telefonların sektörde iz bırakacağını da söylemek yanlış olmaz. Şu an için yeni amiral gemisinin heyecanını yaşayan firmanın tüm bunlarla beraber bir yandan da yeni akıllı telefonları üzerinde çalışmaya başladığı ortaya çıktı. Bu kez marka LG V30 serisi akıllı telefonları için hazırlıklarına başladı.

LG V30 Akıllı Telefonları Geliyor

Markanın bir diğer amiral gemisi serisi olan LG V serisi de en az G serileri kadar başarılı akıllı telefonlar olarak değerlendiriliyor. Son olarak LG V20 serisi akıllı telefonlarıyla devam eden seri büyük oranda da başarı elde etmişti. Şimdi ise LG V30 akıllı telefonları geliyor.

LG V30 Tasarımı Nasıl Olacak?

Geçtiğimiz günlerde yeni telefonun tasarımıyla ilgili olarak bazı detayların paylaşıldığını görmüştük. Hatta LG V30 serisine ait olduğu belirtilen bazı görseller bile yayınlanmıştı. Yayınlanan görsellere bakarsak tasarım ile ilgili ilk detaylarda yine çift ekran kullanılacağı görülüyor. İkinci bir ekran için ana ekranın altında bir şerit bölümü olduğunu görüyoruz. Ayrıca çift ön kamera içinde boşlukların yer aldığı görüntüleniyor. Tabi ki tasarım konusunda tüm bu iddiaları doğrulamak için bir süre daha telefonun yeni detaylarını beklemek gerekecek.

LG V30

LG V30 Teknik Özellik Beklentileri?

Genel olarak LG V serisi akıllı telefonların üst segment akıllı telefonlar sınıfında gösteriliyor. LG V20 serisinde kullanılan donanımlara bakacak olursak bu iddialarda doğrulanmış oluyor. LG V30 serisinde de yine markanın yeni amiral gemisi modellerinin teknik özelliklerini ön plana çıkaracağı gündemde.

Üst segment üyesin olacağına kesin gözüyle bakılan akıllı telefonun Snapdragon 835 serisi işlemcilere yer vereceği ve yeni nesil işlemcilerle beraber 6 GB RAM bellek miktarının kullanılacağı belirtiliyor. RAM bellek teknolojisi için ise Samsung’un Galaxy S8 serilerinde gördüğümüz LPDDR4x teknolojisi kullanılacağı, böylelikle yüksek performans değerlerine ulaşılabileceği gündemde.

LG V30
LG V30

 

LG V30 Ne Zaman Çıkacak?

Yeni seri ile ilgili en çok sorulan soru telefonun ne zaman çıkış yapacağı. LG henüz amiral gemisi modeli LG G6 serilerini bile tam olarak piyasaya sürmüş değil. Bu nedenle şu an için markanın gündeminde LG G6 serisi akıllı telefonların olduğu belirtiliyor. Şu an için yeni seri V akıllı telefonları içinde çalışmaların devam ettiği bilinse de hala markanın tam anlamıyla bu seriye yönelmemiş olması yeni akıllı telefon için uzun bir süre daha beklemek gerekeceğini gösteriyor. Tüm bunlarla beraber net bir çıkış tarihi olmadığını ve LG’nin yeni telefon açıklamasını yapmadığını da belirtelim.

Yorum yapın